|
|
LETNIA SZKOŁA JEZYKA KASZUBSKIEGO
Ruszyły zapisy na III Letnią szkołę języka kaszubskiej! Będzie to nie tylko kurs nauki języka, ale też możliwość poznania bogatej historii i kultury Kaszub. A wszystko to w unikatowej scenerii. Wraz z końcem czerwca planujemy rozpocząć III edycję Letniej Szkoły Języka Kaszubskiego, Kultury i Historii Kaszub! To efektywny kurs, podczas którego - dzięki połączeniu wiedzy teoretycznej i warsztatowej - można doskonalić swoje kompetencje językowe i zagłębić się w żywej kulturze kaszubskiej. To rzadka okazja, aby poznać język kaszubski od podstaw, bądź doszlifować jego znajomość pod okiem profesjonalnej kadry.
Oprócz intensywnego, świetnie przygotowanego lektoratu (sprawdzonego już w latach minionych), uczestników kursu czeka bogaty program wycieczek i warsztatów. A wszystko to w malowniczej scenerii głównie Szwajcarii Kaszubskiej! Przewidujemy wykłady osób zaangażowanych w rozwój współczesnej kultury Kaszub i Pomorza oraz spotkania z bardzo ciekawymi ludźmi. Atrakcją będzie ponownie m.in. spływ kajakowy Zbrzycą, połączony z poznawaniem twórczości literackiej Stanisława Pestki (pseud. Jan Zbrzyca), który pochodził z Rolbiku nad Zbrzycą. Udział w naszym przedsięwzięciu to okazja do spędzenia interesującego urlopu, podczas którego można połączyć naukę z zabawą. Dotychczas wśród uczestników byli przede wszystkim potencjalni nauczyciele kaszubskiego, studenci z różnych kierunków (głównie polskich uczelni), animatorzy kultury, przewodnicy turystyczni, naukowcy z kraju i zagranicy i wielu pasjonatów Pomorza.
Intensywny kurs jest połączeniem wiedzy teoretycznej i warsztatowej. Oferujemy Państwu:
Planujemy wycieczki do następujących miejsc: I. Wiele i Wdzydze Kiszewskie (m.in. kalwaria wielewska i Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny), II. Rumia (XIX Zjazd Kaszubów) i Wejherowo (m.in. Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej, kalwaria wejherowska,), III. Kościerzyna, Bytów, Płotowo (m.in. Muzeum Ziemi Kościerskiej, Muzeum Kolejnictwa, Muzeum Akordeonu, Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie, Muzeum Szkoły Polskiej w Płotowie), IV. Słupsk, Swołowo, Kluki (m.in. Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie, Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach), V. Gdańsk, Sopot, Gdynia (m.in. archikatedra oliwska, Oksywie, Muzeum Miasta Gdyni), VI. Kartuzy i okolice (m.in. Muzeum Kaszubskie w Kartuzach, Wieżyca).
Uczestnicy kursu zakwaterowani będą w malowniczej okolicy Szymbarku i Wieżycy. Informacja o zakwalifikowaniu się na kurs oraz informacje szczegółowe dotyczące kursu zostaną przekazane drogą elektroniczną. Cena: 1000 zł Miejsce kursu: Wieżyca – Szymbark Termin: 26 czerwca – 9 lipca 2017 Program obejmuje 120 godzin kursu wraz z wyżywieniem, noclegami, wynajęciem sal, wyjazdami studyjnymi (autokarem, biletami wstępu). Kurs zakończy się egzaminem (cześć pisemna i ustna) badającym znajomość języka i kultury kaszubskiej. Po egzaminie ZKP wystawi certyfikat potwierdzający ukończenie kursu. Ramowy porządek dnia dla uczestników letniej szkoły: 7.30 – 8.10 - Śniadanie w miejscu zakwaterowania 8.30 – 13.30 - Zajęcia z języka kaszubskiego 13.30 – 14.00 Przerwa obiadowa 14.00 – wykłady/warsztaty/ spotkania z animatorami kultury kaszubskiej ok. 20.00 kolacja
Formularz zgłoszeniowy prosimy wysyłać na adres kontakt@kaszubi.pl
Zapraszamy do zapoznania się z galerią z poprzedniej edycji:
Relacja z Letniej Szkoły Języka i Kultury Kaszubskiej w Twojej Telewizji Morskiej:
|
|