Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Nie znaleziono zdjecia
Uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie w czerwcową sobotę udali się do Wejherowa i Piasnicy. Po zrealizowaniu kilku punktów wycieczki z języka kaszubskiego stanęli w piaśnickim lesie nad grobami naszych rodaków.
Nie znaleziono zdjecia
Uczniowie nauczania początkowego ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie udali się na do Wejherowa poznawać dzieje, przyrodę, tradycje, kulturę i muzykę Regionu.
Nie znaleziono zdjecia
Już po raz trzeci Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Borkowie zorganizował Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Kaszubach „Kaszubski Wiec”.
Nie znaleziono zdjecia
Parafie żukowskie należą do grupy ponad 20 wspólnot, gdzie regularnie odprawiana jest Msza św. kaszubska. Na fali przemian po Soborze Watykańskim II dnia 21 listopada 1963 roku Stolica Apostolska zezwoliła na sprawowanie Eucharystii w językach narodowych.
Nie znaleziono zdjecia
Zrzeszona społeczność kaszubska w Żukowie obchodziła swój doroczny opłatek w restauracji Gryf. W sobotni wieczór zebrani przywitali kolędę z parafii WNMP. Ks.prałat Stanisław Gackowski poprowadził modlitwę i pobłogosławił opłatek.
Nie znaleziono zdjecia
Szkoła w Borkowie owocnie współpracuje z polską szkołą w Jałówce k. Wilna. W czasie ostatniej wizyty na Litwie Kaszubi spod Żukowa byli bardzo zbudowani autentycznym patriotyzmem rodaków na Wschodzie.
Nie znaleziono zdjecia
W pogodny sobotni poranek uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z Borkowa udali się do miejsc ważnych dla historii Polski i Kaszub.
Nie znaleziono zdjecia
W każdą drugą niedzielę miesiąca w kościele WNMP w Żukowie o godz. 14.00 sprawowana jest Msza św. kaszubska. W cykliczną uroczystość angażują się aktywnie szkoły i środowiska związane z kaszubskością.

Witamy na stonie Żukowskiego Oddziału ZKP.

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Żukowo
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.