Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Nie znaleziono zdjecia
Żukowo upamiętniło ks. proboszcza Bernarda Gołomskiego, męczennika II wojny światowej.Ten gorliwy pomorski kapłan oddał życie za wiarę i ojczyznę. Wraz z wieloma innymi polskimi duchownymi został bestialsko zamordowany przez Niemców przed 80 laty w Lasach Kaliskich pod Kartuzami.
Nie znaleziono zdjecia
Członkowie Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego oddział Żukowo na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym podsumowali ostatnie 3 lata działalności i wybrali władze oddziału na nową kadencję
Nie znaleziono zdjecia
Patronka żukowskiego kościoła Matka Boska Wniebowzięta jest opiekunką ziemi, wszelkich ziół, kwiatów, owoców, warzyw oraz zbóż. Tegoroczny odpust w ponorbertańskiej parafii był bogaty w przeżycia religijne oraz szeroką ofertę towarzyszącego festynu.
Nie znaleziono zdjecia
W upalny lipcowy weekend członkowie i sympatycy żukowskiego oddziału ZKP udali się do Serca Polski - na Ziemię Świętokrzyską i Sandomierską. Po porannej podróży dotarli pod Jodłowy Dwór, skąd przeszli ...
Nie znaleziono zdjecia
„Niedźwiedź pod zielonym dębem” - w jakim kaszubskim mieście króluje? - w Borkowie IV Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Kaszubach „Kaszubski Wiec”.
Nie znaleziono zdjecia
Przy dawnym klasztorze sióstr norbertanek w Żukowie po raz kolejny spotkała się miejscowa społeczność kaszubska by rozważać Mękę Pańską. Zebranych w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny poprowadził do stacji Drogi Krzyżowej na Murach ks. Marek Krampa.
Nie znaleziono zdjecia
W obydwu żukowskich parafiach dzięki przychylności miejscowych kapłanów odprawiana jest cyklicznie kaszubska msza św. W kościele ponorbertańskim na kaszubskiej liturgii wierni spotykają się w każdą drugą niedzielę miesiąca.
Nie znaleziono zdjecia
Początek stycznia jest dla żukowskich członków i sympatyków ZKP czasem zatrzymania się i refleksji na spotkaniu opłatkowym.
Strona 1 z 3

Witamy na stonie Żukowskiego Oddziału ZKP.

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Żukowo
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.