Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Spotkanie opłatkowe Żukowskiego ZKP
Nie znaleziono zdjecia
Ks. prałat Stanisław Gackowski

Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie w Żukowie obchodziło swój doroczny opłatek. Społeczność kaszubska spotkała się w styczniowy sobotni wieczór w restauracji Gryf. Krótko po godzinie 16.00 pogawędki przerwał dźwięk kościelnego dzwonka. Do Sali weszła kolęda z parafii WNMP w Żukowie. Ksiądz prałat Stanisław Gackowski, pan organista Piotr Kitowski z ministrancką obstawą bardzo mile zaskoczyli zebranych. Ks. prałat poprowadził wigilijną modlitwę. Edmund Lewańczyk w pięknej kaszubszczyźnie przedstawił Historię narodzenia Jezusa Chrystusa wg św. Łukasza, całość z pamięci. Rodzinna kapela państwa Galińskich zaintonowała polskie i kaszubskie kolędy. Zebrani pomagali się opłatkiem. Prezes miejscowego ZKP Józef Belgrau powitał zebranych. Przypomniał, że żukowski oddział, liczący 118 członków, na lokalnej niwie jest bardzo aktywny, organizuje kaszubskie konkursy szkolne, prowadzi warsztaty haftu kaszubskiego, przygotowuje i uczestniczy we mszach kaszubskich żukowskich parafii, jest współorganizatorem Festynu Kaszubskiego na MB Zielnej, uczestniczy z pocztem sztandarowym i delegacją w uroczystościach narodowo-patriotycznych. Spotkanie opłatkowe zaszczycili swą obecnością delegacje oddziałów banińskiego i kolbudzkiego. Burmistrz Wojciech Kankowski, zasłużony działacz oddziału i struktur centralnych ZKP, podkreślił wagę kaszubskiego dziedzictwa i tradycji, czego nam w innych regionach kraju zazdroszczą. Miły nastrój przy słodkim poczęstunku potęgował swymi mistrzowskimi gadkami, grą i śpiewem niezmordowany Edmund Lewańczyk.

Witamy na stonie Żukowskiego Oddziału ZKP.

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Żukowo
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.