Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
d
Nie znaleziono zdjecia

dnia 21 czerwca 2015r. w Żukowie odbyły się cykliczne, trzecie już obchody związane z Dniem Pamięci 66 Kaszubskiego Pułku. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10,30 na placu przykościelnym kościoła św. Jana, odegraniem hymnów: polskiego, 66 Kaszubskiego Pułku Piechoty oraz kaszubskiego. Po powitaniu zaproszonych gości przez Burmistrza Pana Wojciecha Kankowskiego, przemówienie wygłosił Prezes ZG ZK-P Pan Łukasz Grzędzicki i inni goście. Modlitwie za żołnierzy 66 Pułku przewodniczył ks. Proboszcz Bradtke.Po złożeniu kwiatów wszyscy uczestnicy przy dżwiękach orkiestry przemaszerowali do kościoła poklasztornego Sióstr Norbertanek na mszę św. Uroczystą mszę św. uswietnił muzycznie chór "Morzanie". Na zakończenie poczty sztandarowe oraz wszyscy zaproszeni goście spotkali się w pobliskiej restauracji "Gryf" na poczęstunku i miłych rozmowach przy kawie i kuchu. Wśród zaproszonych gości biorących udział w żukowskich obchodach był m.in. jedyny żyjący w Polsce żołnierz kaszubskiego  pułku- Pan Maksymilian Kasprzak.

Witamy na stonie Żukowskiego Oddziału ZKP.

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Żukowo
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.