Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Wspomnienie ks. Ryszarda Kwiatka
Nie znaleziono zdjecia

 

24 listopada 2018 r. odbył sie koncert Zespołu Pieśni i Tańca GDYNIA w wielkokackiej świątyni pw. św. Wawrzyńca upamiętniający  proboszcza tej parafii ks. prałata Ryszarda Kwiatka (1940–2018).

Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem licznie przybyłej publiczności przez obecnego proboszcza parafii ks. Jarosława Piotrowskiego. Następnie Izabela Denc – przewodnicząca Koła ZKP Gdynia Wielki Kack wygłosiła wspomnienie odnoszące się do kaszubskiej drogi śp. ks. Ryszarda Kwiatka i pięknych relacji łączących go z wielkokacką, kaszubską społecznością.

Kolejnym punktem wieczoru był koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Gdynia”. Wprowadzenia do tej muzycznej uczty dokonał Andrzej Busler – prezes ZKP Oddział Gdynia, który przybliżył bogatą działalność „Gdynian”. Po tym publiczność miała okazję usłyszeć wiele pieśni w językach: polskim i kaszubskim m.in. „Ave Maryja dzwoneczek”, „Kaszëbskô Królëwò”, "Matinkò Bòża" czy „Gdynia i ja”. Sobotnie spotkanie zakończyło się zapaleniem zniczy i wspólną modlitwą nad grobem księdza prałata Ryszarda Kwiatka.

Zachęcamy do wsparcia działalności naszego Zespołu. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Będziemy wdzięczni za przekazanie 1%

KRS 0000018943

z dopiskiem "Zespół Pieśni i Tańca Gdynia"

 

Zespół Pieśni i Tańca Gdynia

przy ZKP Gdynia

 

PARTNERZY

 

 

Polub nas na:

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział ZPiT "Gdynia"
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.