Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Zespół w Chinach
Nie znaleziono zdjecia
W dniach 9-14 grudnia 2017 roku Zespół Pieśni Tańca „Gdynia” uczestniczył w Międzynarodowym Festiwalu Kultur w Zhuhai w Chinach. Zhuhai to miasto partnerskie Gdyni położone w prowincji Guangdong, przy granicy z Makau. Nazwa Zhuhai oznacza Morze Perłowe. Miasto posiada status specjalnej strefy ekonomicznej i jest częścią największej metropolii świata znanej jako Delta Rzeki Perłowej. Jest to duży ośrodek szkolnictwa wyższego oraz przemysłu elektronicznego, informatycznego, biotechnologii, farmaceutycznego, maszynowego, petrochemicznego. Obecnie budowany jest wielki most łączący Zhuhai z Hongkongiem.
Głównym repertuarem zaprezentowanym przez Gdynian podczas występów był program kaszubski, przyjęty z ogromnym entuzjazmem przez chińską publiczność. Największe brawa wywołała jednak pieśń „Wschód Czerwony” przygotowana specjalnie na chińskie tournee.

 

Zachęcamy do wsparcia działalności naszego Zespołu. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Będziemy wdzięczni za przekazanie 1%

KRS 0000018943

z dopiskiem "Zespół Pieśni i Tańca Gdynia"

 

Zespół Pieśni i Tańca Gdynia

przy ZKP Gdynia

 

PARTNERZY

 

 

Polub nas na:

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział ZPiT "Gdynia"
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.