Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Dzéń Jednotë Kaszëbów w Wielu
Nie znaleziono zdjecia

21 marca 2013 r. w Zespole Szkół nr 2 w Wielu obchodzono Dzień Jedności Kaszubów – był to dzień wolny od zajęć dydaktycznych. Dzieci przyszły do szkoły w czarno-żółtych strojach, przygotowały plakaty, przyniosły flagi kaszubskie i ... upieczone przez mamy pyszne wypieki. Na początku odśpiewano hymn kaszubski autorstwa poety z Wiela, poczym zaczął się turniej muzyczny XFactor.

Atrakcji, jak to we Wielu, było wiele: malowanie kaszubskich flag na twarzach, konkursy z nagrodami, występy muzyczne uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Wszystko przebiegło w miłej i radosnej atmosferze.  Świętowanie Dnia Jedności Kaszubów z pewnością było dla dzieci wspaniałą lekcją historii Kaszub i ogromną frajdą!

J.P.

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Wiele - Karsin
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.