Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.

Jedna wielka rodzina - Spływ Śladami Remusa

Ktokolwiek był choć raz na Kaszubskim Spływie Kajakowym Śladami Remusa, na pewno zgodzi się ze mną, że jest to okazja do najwspanialszych przeżyć i doznań. Płynąc z nurtem rzeki lub obrzeżem jezior, można podziwiać różnorodne krajobrazy i skupiska roślin dostępne tylko z lustra wody. Czasami znienacka spojrzy się bobrowi w oczy, otrze o figlującą rybę lub trafi na urwisty brzeg porośnięty żółtymi kurkami. Szmer płynącej wody, szum wiatru, szelest liści i śpiew ptaków tworzą koncert, którego harmonia jest sytym pokarmem dla ucha.

Słońce czy deszcz – pływamy od lat, jak gdyby podążanie śladami Remusa było nam przeznaczone („Co komu przeznaczone, to go nie minie” – czytamy w powieści, której bohater nam patronuje). I chyba właśnie tak jest! „Życie i przygody Remusa” – powieść, którą podarował nam Aleksander Majkowski, a która zawiera przesłanie skierowane do wszystkich miłujących ziemię kaszubską – jest naszym przewodnikiem i drogowskazem już od pierwszego spływu. Czar tej lektury, zawarte w niej nauki i legendy, przyciągnęły ludzi kochających kajak i tereny, gdzie lasy, jeziora i rzeki emanują swoim niepowtarzalnym pięknem. Zanurzeni w naturze, stajemy się inni, bardziej wyciszeni i pełni dobrej woli. Nie ma wśród nas podziału na stanowiska, frakcje polityczne, biednych czy bogatych. Jesteśmy jedną wielką Remusową rodziną, dla której waśnie i spory są czymś niezrozumiałym. Nikt nie zostanie sam z najmniejszym nawet problemem, gdyż ma wokół siebie przyjaciół gotowych nieść pomoc, kiedy tylko zajdzie potrzeba.
W podziękowaniu tym, którzy pomysł tak wspaniałej imprezy umieli zrealizować i sprawili, że do dziś jest to niekończąca się przygoda, Waldemar Winiecki postanowił napisać kilka wierszowanych słów i ubrał je w melodię.
 
 
 
REMUSOWY SPŁYW
 
melodia i słowa Waldemar Winiecki
 
 
Już nadszedł czas, kolejny raz
Kajak na wodę, po nową przygodę
I rzeki wartki nurt poniesie nas
Dalej śladami Remusa
Ref.:
Więc zaśpiewajmy pieśń
Niech tę melodię wiatr rozsieje
Niech dźwięczy pośród drzew
Układa ptakom śpiew
Kaszubom da nadzieję
Wieczorem las przywita nas
A na polanie w namiocie posłanie
Ogniska żar ześle nam czar
Skryty w legendach Remusa
Ref.
Wstający dzień przerwie nam sen
Obóz zwiniemy i dalej płyniemy
Słońce czy deszcz, nieważne jest
Śladów szukamy Remusa.
Ref.
Od wielu lat, taki nasz świat
Kajak i wiosło, wodniackie rzemiosło
I tylko tu szczęśliwym  ten
Który pokochał Remusa.
Ref.:
 
 
Remusowy spływ - nuty
 

Waldemar Winiecki

KLUB TURYSTYCZNY

" WANOŻNIK "

Rok założenia - 1990

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Klub Turystyczny "Wanożnik"
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.