Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.

SEKCJA  KAJAKOWA

 
Sztandarową imprezą turystyczną klubu jest Kaszubski Spływ Kajakowy „Śladami Remusa” .
Dziewięciodniowe spływy są prowadzone od 1986 roku cyklicznie jedną z czterech tras: rzekami Wdą, Brdą, Słupią oraz Kółkiem Raduńskim. Uczestników bywa 100-250. W 2011 roku odbył się XXVI spływ „Śladami Remusa” - rzeką Brdą.
Spływ  zrodził się w redakcji „Pomeranii” według pomysłu Janusza Kowalskiego, zainspirowanego  cyklem reportaży „Śladami Remusa” Edmunda Szczesiaka, publikowanym w „Pomeranii”.
Spływy przygotowuje obecnie Komitet  Spływowy pod kierunkiem Edmunda Szczesiaka. Natomiast jego prowadzenie zlecane jest profesjonalnej firmie GLADA. Jej właściciel Stefan Gorajek od 2011 pełni funkcję komandora .(Więcej o tym spływie w zakładce Spływ Śladami Remusa ).
Ponadto są organizowane spływy weekendowe na rzekach pomorskich i innych w kraju oraz za granicą (Białoruś, Chorwacja, Finlandia, Litwa, Norwegia).
 
 

SEKCJA  KOLARSKA

 

Krajoznawcze rajdy i wycieczki kolarskie po Kaszubach dla członków Klubu zapoczątkował i przez pierwsze 10 lat prowadził Bernard Hinz, m.in. tygodniowe rajdy „Stegną Czorlińskiego”, przemienione później w rajdy „Strądem Bołtu” (Brzegiem Bałtyku), w których uczestniczyło od 40 do 70 osób.
Następne wycieczki weekendowe na rowerach organizowała przez kilka lat Ewa Milewska, kontynuując odcinki tras ‘Stegna Czarlinscziego”, organizując też wycieczki rowerowe dla młodych do Szwecji.
Wycieczki  na południu Kaszub i w Borach organizowali Zdzisława i Michał Zabiełłowie.
Ostatnio 1 lub 2 dniowe krajoznawcze wycieczki kolarskie po okolicach Kaszub prowadzą Joanna i Krzysztof Tersowie.
Nadmienić należy, że więcej niż połowa spływów „Śladami Remusa” miała charakter interdyscyplinarny, w tym od kilkunastu do powyżej 20 osób uczestniczyło na rowerach trasami wzdłuż spływanych rzek – na czele z Bernardem Hinzem, później Januszem Granatowiczem, a ostatnio Sławomirem Klasem.
 
 
SEKCJA  KRAJOZNAWCZA
 
 
Zwiedzanie zabytków Gdańska i Trójmiasta dla klubowiczów organizował od początku Marek Chomicki, jeden z liderów przewodników miejskich. Po nim krajoznawstwo miast pomorskich kontynuowali Roman Kensik wraz z Wiktorem Chotkowskim, poprzez wycieczki do miast lewo i prawobrzeżnych dolnej Wisły, oraz Bogusława Piechocka, organizując zwiedzanie Bydgoszczy i innych miast południowego Pomorza.
Ponadto Bernard Hinz zapoczątkował krajoznawczy konkurs fotograficzny, który kontynuowali następni prezesi klubu, a jego coroczne podsumowanie odbywało się na posezonowych spotkaniach członków tego klubu.
Krajoznawcze wycieczki piesze organizujemy również w ramach dorocznych spotkań jesiennych i zimowych członków klubu.
Ostatnio nawiązaliśmy współpracę z Pomorską Komisją Krajoznawczą PTTK i uczestniczymy w Pomorskich Sejmikach Krajoznawczych.
 
 
SEKCJA  MOTOCYKLOWA
 
 
Z inicjatywy Włodzimierza Dawidowskiego i jego zmotoryzowanych kolegów, z Wejherowa i okolic, powstała kilkunastoosobowa grupa motocyklowa, którzy po rozmowach z Prezesem ZKP Łukaszem Grzędzickim i obecnym Prezesem Klubu Bernardem Hinzem, zadeklarowali przystąpienie do naszego Klubu.
Zarząd Klubu jednogłośnie zaakceptował ich przynależność do nas, a pierwszej prezentacji programowej ta Sekcja dokonała na posiedzeniu Rady Naczelnej ZKP w Pelplinie 11.06.11 r., demonstrując również swoje motocykle i stroje z symboliką klubową i zrzeszeniową.
W pierwszym roku swego zorganizowania odbyli wiele rajdów, w tym sztandarowy Klubu „Wkól Kaszeb na kołach”, przy wsparciu aktualnego Prezesa Bernarda Hinza. Uczestniczyli w tym rajdzie również zaproszeni koledzy z Warszawy i Mazowsza.
Dynamiczna działalność tej Sekcji wpłynie ożywiająco na dalszą działalność Klubu, jak również uświetni swoim udziałem niejedną imprezę Zrzeszeniową,.
 

 

KLUB TURYSTYCZNY

" WANOŻNIK "

Rok założenia - 1990

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Klub Turystyczny "Wanożnik"
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.