Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
III TKKR
Nie znaleziono zdjecia

Toruński oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego i Biblioteka Uniwersytecka w Toruniu serdecznie zapraszają na III Toruński Kiermasz Książki Regionalnej. W ofercie znajdą się wydawnictwa książkowe i periodyki o szeroko rozumianej tematyce regionalnej dotyczące terenu Pomorza Wschodniego i Zachodniego, Powiśla, Warmii, Mazur oraz województwa kujawsko-pomorskiego. Na Kiermaszu zaprezentują się wydawnictwa regionalne z Pomorza, Mazur i województwa kujawsko-pomorskiego tj. Fundacja Generał Elżbiety Zawackiej, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku, Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Skulteta w Tczewie, Miejska Biblioteka Publiczna w Tucholi, Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, Oficyna Wydawnicza „Retman” z Dąbrówna, SOP Oświatowiec w Toruniu, Towarzystwo Miłośników Torunia, Towarzystwo Naukowe w Toruniu, Wydawnictwo Naukowe UMK, Wydawnictwo „Region”  i Wydawnictwo ZKP.

Niemal wszyscy wystawcy zapowiadają sprzedaż oferowanych książek w promocyjnych cenach. Oferta wydawnictw będzie promowana m.in. z wykorzystaniem zainstalowanego w hallu Biblioteki nagłośnienia. Uroczyste otwarcie Kiermaszu godz. 12.00.

Polecamy imprezy towarzyszące III Toruńskiemu Kiermaszowi Książki Regionalnej (odbędą się na parterze Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu w sali nr 8):

godz. 12.30-13.30
- Debatę Pomorską „Toruń – czy to jeszcze Pomorze?” z udziałem Wicemarszałka Senatu RP Jana Wyrowińskiego i prof. Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy Janusza Kutty - 

godz. 14.00-15.00
- spotkanie z autorami najnowszej publikacji „Mikołaj Kopernik i jego świat : środowisko, przyjaciele, echa wielkiego odkrycia”, prof. Teresą Borawską i drem Henrykiem Rietzem

godz. 16.00-17.00
- wykład prof. Jarosława Dumanowskiego "Ciastko, piwo i musztarda. Tajemnice historii piernika" połączony z pokazem kulinarnym i degustacją. W hallu Biblioteki będzie można też obejrzeć wystawę dawnych ksiąg kucharskich.

Na Kiermaszu przeprowadzimy też ankietę połączoną z losowaniem upominków (książek, czasopism, gadżetów). Pozwoli nam ona poznać lepiej potrzeby i oczekiwania uczestników organizowanej przez nas imprezy. 

Zakończenie Kiermaszu godz. 17.00. Na wszystkie ww. imprezy wstęp wolny.

Impreza pod patronatem medialnym Nowości, dofinansowana przez Gminę Miasta Toruń

KONTAKT:

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie

Oddział w Toruniu

ul. Gagarina 13

87-100 Toruń

e-mail: torun@kaszubi.pl

 

 

RACHUNEK BANKOWY:
Bank BGŻ BNP Paribas S.A. Oddział w Toruniu
ul. Wały Gen. Sikorskiego 15
78 2030 0045 1110 0000 0314 9940

(wysokość składek członkowskich -

30 zł osoby pracujące, 15 zł studenci i emeryci)

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Toruń
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.