Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
O ks. Pasierbie w gminie Szemud
Nie znaleziono zdjecia

Powoli zbliża się do końca Rok ks. Janusza Pasierba, ogłoszony przez ZKP. W gminie Szemud również przybliżamy sylwetkę tego niewątpliwie wybitnego i zasłużonego dla Kaszub i Polski księdza.

Od chwili ogłoszenia Roku ks. Pasierba w każdym numerze miesięcznika „Lesok” przybliżamy jego osobę w artykułach pisanych przez proboszcza parafii Kielno, ks. Franciszka Rompę. Ks. F. Rompa, będąc studentem seminarium duchownego w Pelplinie, poznał osobiście ks. Janusza Pasierba. Trzeba przyznać że bardzo ciekawie opowiada i pisze o tym nie przeciętnym duszpasterzu.

W jednym z numerów opisywaliśmy również wystawę poświęconą ks. Pasierbowi, którą oddział ZKP udostępnił zwiedzającym z parafii Kielno. Można ją było oglądać w jedną z kwietniowych niedziel. Podczas zwiedzania mozna było usłyszeć także komentarz gospodarza parafii, przybliżający postać patrona roku 2013.

Miesięcznik „Lesok” wydawany jest w gminie Szemud już ponad 20 lat. Jak sama nazwa wskazuje czasopismo kierowane jest do Lesoków czyli mieszkańców Kaszub z terenu gminy Szemud i częściowo powiatu wejherowskiego. W „Lesoku” piszemy dla Kaszubów i o Kaszubach. W każdym numerze nasz oddział ZKP na swoje dwie lub trzy strony.

Eugeniusz Walkusz

ODDZIAŁ SZEMUD

 

Siedziba:

Spotykamy się w Urzędzie Gminy

Szemud

DANE PREZESA

Zenon Hewelt

hewelt.zenon@gmail.com

zkpszemud@gmail.com

 

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Szemud
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.