Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Obchody Dnia Jedności Kaszubów
Nie znaleziono zdjecia

19 marca w bazylice pw Św. Jana Chrzciciela odbyła się msza św. w intencji zmarłych i o pomyślność dla żyjących członków szczecińskiego Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

21 marca w Książnicy Pomorskiej odbyło się spotkanie członków i sympatyków zrzeszenia. Słowo wstępne wygłosił dr Ryszard Stoltmann prezes Oddziału.

Ciekawy wykład przygotowała Pani dr Janina Kosmal o problematyce kaszubskiej w działalności utworzonego w 1824 roku w Szczecinie Towarzystwa Historii i Starożytności Pomorza. Po wykładzie prezentację aspektów kaszubskich zawartych w najnowszej publikacji „Pomorze Zachodnie z Polską” przedstawił Pan prof. Kazimierz Kozłowski.


Następnie uczestnicy spotkania udali się do Katedry p.w. Św. Jakuba gdzie złożono kwiaty przy obelisku upamiętniającym pierwszy kilkusetletni kaszubsko-słowiański okres zamieszkiwania i gospodarowania Pomorzem przez Kaszubów. Kwiaty złożono również w kaplicy katedralnej poświęconej książęcej dynastii Gryfitów.

 

ODDZIAŁ SZCZECIN

 Siedziba:
 Książnica Pomorska
 im. Stanisława Staszica
 ul. Podgórna 15/16
 70-205 Szczecin
 tel. 91 48 19 177

 Kontakt:
 Ryszard Stoltmann 
 - wiceprezes 
kaszubi.szczecin@o2.pl

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Szczecin
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.