Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.

Cykl wykładów prof. dr hab. Zygmunta Szultki
pt. "Słowiańska ludność rodzima Pomorza Zachodniego
z perspektywy 2015 roku"

19 marca 2015 r. w ramach DNIA JEDNOŚCI KASZUBÓW, z inicjatywy Szczecińskiego Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, w Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica, w sali S. Flukowskiego, odbył się pierwszy z cyklu wykładów prof. dr hab. Zygmunta Szultki pt. "Słowiańska ludność rodzima Pomorza Zachodniego z perspektywy 2015 roku".

Profesor w przystępny i obrazowy sposób przybliżył zgromadzonym historię Słowian na obszarze Pomorza Zachodniego, będącego kolebką kaszubszczyzny.

Audycję zrealizowaną przez TVP Szczecin ze spotkania z prof. dr hab. Zygmuntem Szultka można obejrzeć na stronie http://szczecin.tvp.pl/19382065/240315-czy-slowianie-sa-u-siebiePo wykładzie uczestnicy spotkania udali się do katedry p.w. św. Jakuba, gdzie złożono kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym Kaszubów, najstarszych mieszkańców Pomorza oraz w samym kościele przed kaplicą Gryfitów, rodu książęcego panującego na Pomorzu od XII do XVII w.

Kolejne wykłady (cz. 2 i 3) odbyły się 18 maja i 15 czerwca 2015 r.
Czwarty
wykład będący samodzielną całością (to dla tych, którzy nie byli na poprzednich wykładach pana Profesora) odbył się 7 września i zakończył cykl wykładów o historii Pomorza i ludności, która tutaj zamieszkiwała i zamieszkuje.

ODDZIAŁ SZCZECIN

 Siedziba:
 Książnica Pomorska
 im. Stanisława Staszica
 ul. Podgórna 15/16
 70-205 Szczecin
 tel. 91 48 19 177

 Kontakt:
 Ryszard Stoltmann 
 - wiceprezes 
kaszubi.szczecin@o2.pl

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Szczecin
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.