Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.

III DZIEŃ KASZUBSKI 

W przeddzień III Dnia Kaszubskiego spotkali się w Szczecinie przedstawiciele sejmików województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Gospodarzami spotkania byli Marek Tałasiewicz, przewodniczący Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego i Beata Tokarzewska zastępca dyrektora kancelarii Sejmiku Województwa Pomorskiego. Dyskutowano o możliwościach zacieśnienia współpracy między regionami w myśl tezy, że Pomorze jest jedno. Obie strony poparły propozycję nazwania drogi krajowej nr 6, głównej trasy spinającej Pomorze i łączącej Szczecin z Gdańskiem, Trasą Kaszubską.

 
 
WIECEJ:
 
 
MSZA 
Rozpoczęcie każdego Dnia Kaszubskiego poprzedza tradycyjnie msza św. z liturgią w języku kaszubskim w bazylice św. Jana Chrzciciela, którą odprawia proboszcz ks. prałat dr Aleksander Ziejewski w asyście ks. Krzysztofa Tuska, członka szczecińskiego oddziału ZK-P.  
 
 
WIĘCEJ:
 
SESJA NAUKOWA 
Sesja naukowa w Sali ks. Anny Jagiellonki w Zamku Książąt Pomorskich poświęcona była wybitnemu Kaszubie - prof. Gerardowi Labudzie. Poprowadził ją prof. Kazimierz Kozłowski.
 
 
WIĘCEJ:

 

ODDZIAŁ SZCZECIN

 Siedziba:
 Książnica Pomorska
 im. Stanisława Staszica
 ul. Podgórna 15/16
 70-205 Szczecin
 tel. 91 48 19 177

 Kontakt:
 Ryszard Stoltmann 
 - wiceprezes 
kaszubi.szczecin@o2.pl

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Szczecin
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.