Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
ZK-P Sulęczyno na Zjeździe Kaszubów
Nie znaleziono zdjecia
ZK-P Sulęczyno na Zjeździe we Włądysławowie (Fot. GOK Sulęczyno)

W sobotę 6 lipca, członkowie i sympatycy Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego, oddział Sulęczyno, wzięli udział w XV Światowym Zjeździe Kaszubów we Władysławowie.

Z Sulęczyna wyruszyły dwa autobusy, gdzie łącznie było 95 osób, (razem z Sulęczyna z osobami które dojechały indywidualnie było nas około 120 osób)Zjazd rozpoczął się od przemarszu uczestników, najpierw pod pomnik Antoniego Abrahama a potem do Kościoła p.w. Wniebowzięcia NMP we Władysławowie.

Następnie odbyła się uroczysta msza święta której przewodniczył ks. bp Tadeusz Gocłowski, w nabożeństwie uczestniczył także Prezydent RP Bronisław Komorowski. Po mszy świętej wszyscy uczestnicy zjazdu przeszli na Aleje Gwiazd Sportu, gdzie Prezydent w towarzystwie Prezesa ZK-P Łukasza Grzędzickiego, Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka oraz Burmistrza Miasta Władysławowa Grażyny Cern, oficjalnie otworzył XV Światowy Zjazd Kaszubów.

Po otwarciu zjazdu zaczęły się występu gwiazd m. in. zespołu Koleczkowianie, Etnogiezz Q, Kaszubianki, Manijôcë, Bliza, Kaszubki Idol oraz gwiazdy wieczoru Natalii Szroeder.

Imprezę prowadzili Michał Bronk, Piotr Ciskowski oraz Katarzyna Cichopek. Podczas występów można było pozwiedzać stoiska z rękodziełem, wyrobami kulinarnymi oraz Kół Gospodyń Wiejskich.

 

Relację ze zjazdu można znaleźć:

- m. in. na stronie Zjazdu       

    - w galerii Gok-u

 

 

 

 

 

 

 

ZRZESZENIE KASZUBSKO - POMORSKIE 
O/SULĘCZYNO

siedziba:
ul. Zielona Droga 1,
83-320 Sulęczyno

Prezes :
GRUCHAŁA Jan 

Kontakt:
tel. 692 - 642 - 185

e-mail:
zkpsuleczyno@wp.pl

Dyżur Prezesa :
CZWARTKI: 15:00 - 16:00


 

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Sulęczyno
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.