Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Droga Krzyżowa Kaszubska
Nie znaleziono zdjecia

W piątek – 12 kwietnia 2019 roku – już po raz kolejny z inicjatywy Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego oddział Sulęczyno odbyła się Droga Krzyżowa ulicami Sulęczyna z elementami kaszubskimi. Tegoroczna droga krzyżowa przeszła ulicami: Al. Zwycięstwa, ul. Kościelna, ul. Żeromskiego, Al. Wojska Polskiego i powrót tą samą trasą. W tym roku drogę krzyżową współtworzyły następujące grupy: Rodzina, Schola Św. Anny, Nauczyciele, Radni Rady Gminy Sulęczyno i pracownicy Urzędu Gminy, Rolnicy, Ministranci, Rada Parafialna, Caritas, Rzemieślnicy, Róże Różańcowe, Grupa Betlejem, Sołtysi, Strażacy i Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie Oddział Sulęczyno. Każda z powyższych grup miała swojego przedstawiciela który czytał stację w języku kaszubskim, a także osoby które przez fragment drogi krzyżowej niosły krzyż. Zakończenie rozważań odczytał Prezes ZK-P Jan Gruchała, a całość drogi krzyżowej poprowadził wice Prezes ZK-P Ireneusz Korda. Na zakończenie błogosławieństwa wszystkim udzielił ks. proboszcz Parafii Św. Trójcy w Sulęczynie Andrzej Karliński. Nad bezpieczeństwem przemarszu czuwali strażacy OSP Sulęczyno.

Fotorelacja : DROGA KRZYŻOWA 

 

ZRZESZENIE KASZUBSKO - POMORSKIE 
O/SULĘCZYNO

siedziba:
ul. Zielona Droga 1,
83-320 Sulęczyno

Prezes :
GRUCHAŁA Jan 

Kontakt:
tel. 692 - 642 - 185

e-mail:
zkpsuleczyno@wp.pl

Dyżur Prezesa :
CZWARTKI: 15:00 - 16:00


 

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Sulęczyno
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.