Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Wykład o Niepodległej
Nie znaleziono zdjecia

            Szanowni Państwo!

           Wiemy i czujemy, że wolność to Niepodległość, to wolność naszego kraju. W tym roku obchodzimy 100-lecie uzyskania przez Polskę niepodległości po okresie rozbiorów.

          W związku z tak doniosłą rocznicą, serdecznie zapraszamy Państwa na wykłady otwarte i debatę podsumowującą spotkanie. W trakcie wykładów eksperci postarają się zainteresować Państwa sprawami i wydarzeniami historycznymi, które są mniej znane, ale które miały kluczowy wpływ na naszą historię.

          W środę, 21 marca 2018 r. w godz. 16.00 -19.00 w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku odbędą się dwa wykłady:

  1. „Pomorskie drogi do Niepodległej” wygłosi prof. dr hab. Cezary Obracht-Prondzyński,
  2. „Walka o utrzymanie polskości przez ludność pogranicza pomorsko-wielkopolskiego w latach 1918-1939” wygłosi prof. dr hab. Zenon Romanow.

          Jesteśmy przekonani, że spotkanie pogłębi posiadaną przez Państwa wiedzę o pomorskich drogach do Niepodległości i będzie inspiracją do dalszego poznawania historii Pomorza i Polski.

   W imieniu Departamentu Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku, Koło Przewodników Terenowych przy Regionalnym Oddziale PTTK w Słupsku, zaprasza na otwarte wykłady.

Joanna Orłowska

 

 

ODDZIAŁ W SŁUPSKU

Adres:

Sienkiewicza 19

II piętro

76-200 Słupsk

Telefon:

0–59 841–30–74

502–52–51–75

e-mail:

slupskkaszubi@gmail.com

 

 

 

 

                   

 

 

 

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Słupsk
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.