Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Nie znaleziono zdjecia
W ostatnią sobotę czerwca wypełniony autokar zawiózł wycieczkowiczów z rumskiego partu ZKP najpierw na czołpińskie wydmy, potem zaś do skansenu w Klukach.
Nie znaleziono zdjecia
Tuż po 33. "urodzinach" rumskiego partu odbyło się kwartalne zebranie członków Oddziału. Gościem-prelegentem był prof. Klemens Bruski (UG), tematem zaś" "Historia Rumi w widokówkach" (wystawa). Foto: T. Dominik
Nie znaleziono zdjecia
Po raz kolejny obchody 3 Maja w Rumi zaczęły się od mszy św. za Ojczyznę z udziałem pocztów sztandarowych. Po przemarszu pod pomnik J. Wybickiego i H. Derdowskiego wysłuchaliśmy tam pięknego słowno-muzycznego montażu w wykonaniu uczniów SP nr 6 im. A. Majkowskiego.
Nie znaleziono zdjecia
18 III w sali MDK odbyło się ogólne zebranie członków Oddziału, połączone z promocją książki Benedykta Reszki "Czas zła". Autor zaprosił także pp. Wilmowiczów, którzy również podzielili się swoimi wspomnieniami (są m.in. w książce). Sala była pełna.
Nie znaleziono zdjecia
We wrześniu br. minie 10 lat ukazywania się bezpłatnego biuletynu rumskiego partu ZKP. Jego druk jest możliwy dzięki sponsorom. Zarówno w 2013 r., jak i w 2014 r. głównym sponsorem "Rumskiej Klëki" jest Gmina Rumia.
Nie znaleziono zdjecia
Gościem rumskich władz miejskich była Konsul Generalna ChRL, ph. dr Liu Yuanyuan. Spotkanie w MDK odbyło się 11 marca.
Nie znaleziono zdjecia
21 i 28 odbyły się miejskie finały XVIII Konkursu Wiedzy o Kaszubach dla uczniów rumskich szkół podst. (kl. IV-VI) i gimnazjów. Konkurs wspólnie organizują MDK i O/ZKP Rumia.
Nie znaleziono zdjecia
W tym roku wrócono w Rumi do tradycji kaszubskich zabaw karnawałowych. Ponad 200 osób wspaniale bawiło się w Sali Bankietowej H. Grinholca.

                   www.rumia.eu.

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Rumia
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.