Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Nie znaleziono zdjecia
Przy wspaniałej pogodzie bawiliśmy się na XXII Jarmarku Kaszubskim. Wystąpiły zespoły regionalne z Rumi i Sierakowic i polskojęzyczne z Trójmiasta i Rumi. Były konkursy i kiermasz. Witał obecnych prezes Ludwik Bach, a rządził na scenie Leszek Winczewski. Głównym organizatorem ze strony O/ZKP był jak zawsze Tadeusz Dominik.
Nie znaleziono zdjecia
9 VI w MDK odbyło się ogólne zebranie członków z udziałem prezesa Ł. Grzędzickiego. Przedstawił aktualną sytuację ZKP, w tym naukę jęz. kaszubskiego. Plany na lato (w tym autokarowa wycieczka, XVII Zjazd Kaszubów, Jarmark Kaszubski) przedstawił L. Bach, prezes Oddziału.
Nie znaleziono zdjecia
22 IV w sali MDK odbyły się miejskie eliminacje Rodnej Mowy. W 4 kat. wystąpiło 26 recytatorów. Spośród nich 9 zakwalifikowano do szczebla powiatowego. Tam Urszula Giermek (kat. B) zajęła I miejsce. Dwie inne recytatorki zajęły III m.(kat. A i D), a chłopczyk (kat. A) uzyskał wyróżnienie. Gratulujemy!
Nie znaleziono zdjecia
ZKP/O Rumia i DK SM "Janowo" zorganizowały 19 IV NKwJ Program: - 14.00 - kaszubska msza św. w kościele pw. św. Jana z Kęt; -15.00 - w Domu Kultury: - kaszubskie disco polo ("Bliza"), gadki T. Makowskiego z Chmielna, pokaz garncarstwa L. Arkusińskiego z Człuchowa, "Kaszuby upastelnione" A. Stryjeńskiej
Nie znaleziono zdjecia
W dwóch terminach - 27 II i 6 III - odbyły się miejskie finały Konkursu Wiedzy o Kaszubach dla uczniów rumskich szkół. Łącznie udział wzięło 46 osób. Wśród gimnazjalistów I m. zajął Wojtek Skierka (G. nr 2), a wśród uczniów SP Paweł Kata (SP nr 9). Gratulujemy!
Nie znaleziono zdjecia
W Domu Kultury SM "Janowo" - z udziałem ZKP/O Rumia - odbyła się 9 bm. tradycyjna impreza, poprzedzona kaszubską mszą św. w pobliskim kościele. Była wystawa, 2 stoiska, grał i śpiewał zespół z Gdańska "Polish Polka". Jak zawsze, wszyscy mogli skorzystać z kaszubskiego poczęstunku.
Nie znaleziono zdjecia
19 X odbyły się jubileuszowe uroczystości 10-lecia chóru "Rumianie". Koncert łączony z informacjami o minionych 10 latach odbył się w kościele na Zagórzu. Wśród gości byli burmistrz E. Rogala-Kończak, prezes Rady Chórów kaszubskich T. Fopke, zarząd ZKP/O Rumia, delegacje chórów z Rumi i sąsiednich miejscowości.
Nie znaleziono zdjecia
Wspaniała pogoda, ciekawy program artystyczny, liczne konkursy z nagrodami, tradycyjny kiermasz i wystawa ozdobnych gołębi, tłumy ludzi i zabawa do późnej nocy - taki był ten XXI JK w niedzielę 3 zélnika w 60-lecie miasta Rumi.

                   www.rumia.eu.

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Rumia
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.