Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Nie znaleziono zdjecia
W sali MDK odbyło się 8 I tradycyjne spotkanie opłatkowe członków Oddziału z udziałem 60 osób. Poza życzeniami, dzieleniem się opłatkiem śpiewano wiele kolęd - polskich i kaszubskich;
Nie znaleziono zdjecia
Po raz dziesiąty w OEK-SP na Głodnicy odbyła się uroczystość wręczania nagrody Ewy i Grzegorza Szalewskich najlepszemu maturzyście z jęz. kaszubskiego. Laureatką została Karolina Kulas z LO w Kościerzynie.
Nie znaleziono zdjecia
Pod hasłem "Nie ma Kaszub bez Polonii, a bez Kaszub Polski" w wigilię Narodowego Święta Niepodległości odbyła się Niedziela Kaszubska w Janowie. Po tzw. kaszubskiej mszy św. w kościele pw. św. Jana z Kęt bogatą część artystyczną przedstawiono w Domu Kultury SM "Janowo"
Nie znaleziono zdjecia
24 IX w sali MDK odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze władz Oddziału. Jednogłośnie udzielono absolutorium ustępującemu Zarządowi, wybrano nowe władze oraz delegatów na Zjazd. Zarząd ukonstytuował się 1 X.
Nie znaleziono zdjecia
Jubileuszowy XX Jarmark Kaszubski w rumskim Parku
Nie znaleziono zdjecia
Ok. setki mieszkańców Rumi wzięło udział w XV Światowym Zjeździe Kaszubów we Władysławowie. Połowa z nich autokarem, inni "Transcassubią" i prywatnymi samochodami.
Strona 4 z 4

                   www.rumia.eu.

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Rumia
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.