Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Nie znaleziono zdjecia
Dziękujemy za udział w Jarmarku Kaszubskim w rumskim Parku Starowiejskim, Wystąpiło sporo zespołów artystycznych, głównie kaszubskich, w tym gdyńska "Fala", "Kaszubianki" z Wielkiej Wsi, "Kosakowianie". I niekaszubska "Cała Góra Barwinków"! Bawił kabaret "Pùrtcë". Jak zawsze były konkursy i turniej "baśki". Gdyński OPEC wśród sponsorów.
Nie znaleziono zdjecia
5 sierpnia odbył się jubileuszowy JK . Organizatorzy: ZKP/O Rumia oraz MDK.
Nie znaleziono zdjecia
W słoneczną niedzielę 6 sierpnia odbył się w Parku Starowiejskim w Rumi tradycyjny Jarmark Kaszubski. Dopisali wykonawcy (m.in. "Rumianie", "Koleczkowianie", "Bubliczki", "Siebie Warci", "Półtora Gościa" i sympatyczna grupa "bëlôcka" spod Strzelna. Dopisała też publiczność.
Nie znaleziono zdjecia
Zapraszamy na XXIV Jarmark Kaszubski w Rumi w niedzielę 6 sierpnia. Gwiazda wieczoru "Bubliczki" (obwarzanki) to modna grupa kaszubska z Brus. Już 44 lata grają, śpiewają, tańczą "Koleczkowianie" (wystąpią w miejsce zespołu "Bazuny").
Nie znaleziono zdjecia
W Rëmi bëło Kaszëbsczi Swiãto - Zjôzd Kaszëbów i sympatików òd Hélu pò Chònice, òd Grëdządza pò Słëpsk, ale téż z Warszawë, Szczecëna, Katowiców, z Niemców, Kanadë, Szwécji.
Nie znaleziono zdjecia
20 września w sali MDK odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze ZKP/O Rumia. Dotychczasowemu prezesowi i Zarządowi udzielono absolutorium. Wybrano nowe władze Oddziału - patrz zakładka (do zdjęcia nie ustawiła się K. Wolf).
Nie znaleziono zdjecia
Takich tłumów rumski park dawno nie widział jak podczas XXIII Jarmarku Kaszubskiego. Przyciągnął ich atrakcyjny program z Z. Wodeckim, zespołem "Kaszuby" z Kartuz, polonijnym chórem "Czerwone Maki z Mińska (Białoruś), a także innymi grupami artystycznymi.
Nie znaleziono zdjecia
Ok. 160 rumian (3 autokary) uczestniczyło w XVIII Zjeździe Kaszubów we Wdzydzach. Sponsorem był Urząd Miasta (autokary, koszulki). Bo za rok to Rumia będzie gospodarzem Zjazdu...
Strona 1 z 4

                   www.rumia.eu.

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Rumia
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.