Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Świętowali rocznicę na sportowo
Nie znaleziono zdjecia

21 marca 2015 roku odbył się po raz pierwszy Przywidzki Marsz Nordic Walking „Jednością silni” wokół Jeziora Przywidzkiego z okazji Dnia Jedności Kaszubów. Organizatorem wydarzenia był miejscowy oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Patronat nad 8. kilometrowym marszem sprawował wójt Gminy Przywidz Marek Zimakowski, który również przeszedł całą trasę. Urząd Gminy w Przywidzu zakupił 2 banery i znaczki okolicznościowe dla wszystkich uczestników. Kadrę instruktorską stanowili Katarzyna i Krzysztof Prusikowie – profesorowie Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Trenerzy pracowali w ramach wolontariatu. Opiekę medyczną w ramach wolontariatu zapewniły panie pielęgniarki - Władysława Czerwonka i Teresa Kłosowska.

Marsz rozpoczął się o 10.00 na gminnej plaży instruktażem i rozgrzewką. Następnie uczestnicy imprezy przeszli pierwszy odcinek długości około 3 km brzegiem jeziora do parkingu leśnego koło Pomlewa. Tam z począstunkiem w postaci ciast, upieczonych w ramach wolontariatu przez członków ZKP,  czekali państwo Teresa i Józef Sikorowie. Gorące napoje serwowała pani Celina Dzieruk. Po krótkim odpoczynku udaliśmy się w dalszą część trasy liczącą około 5 kilometrów. Pogoda w czasie marszu, mimo niekorzystnych prognoz, dopisała. Po dotarciu na plażę w Przywidzu marszownicy regenerowali siły przy kawie, herbacie i cieście, przygotowanymi w ramach wolontariatu przez Koło Gospodyń Wiejskich w Przywidzu – partnerów wspierających marsz.

I edycja imprezy przypadła do gustu jego uczestnikom, dlatego też organizatorzy już planują kolejną w przyszłym roku, w terminie około 19 marca, aby w ten sposób uczcić rocznicę pierwszej pisemnej wzmanki o Kaszubach.

Cezary Bach-Żelewski
prezes ZKP o/ Przywidz

 

 

 

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Przywidz
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.