Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Warsztaty haftu kaszubskiego
Nie znaleziono zdjecia
Serdecznie zapraszam na warsztaty haftu kaszubskiego, które odbędą się w dniach 21-24 kwietnia 2012 r. na terenie Muzeum Etnograficznego w Toruniu (ul. Wały gen. Sikorskiego 19).

Impreza została przygotowana w ramach XII Festiwalu Nauki i Sztuki i nosi nazwę Kaszubskie podróże po płótnie i dziurze. Z tej okazji na sobotnie warsztaty została zaproszona hafciarka z Kaszub pani Danuta Niechwiadowicz, która zaprezentuje strój ludowy oraz dorobek, a także podzieli się z nami własnym doświadczeniem.

Warsztaty haftu kaszubskiego zostały przygotowane z myślą o dzieciach, młodzieży i dorosłych, którzy przy okazji sprawdzenia swoich sił przy igle i nitce, zapoznają się z historią i kulturą Kaszub. Oprócz haftowania będzie można lepić wzory haftu kaszubskiego z plasteliny oraz kolorować motywy kredkami.

Harmonogram warsztatów:
- 21 kwietnia godz. 15.00-17.00
- 22 kwietnia godz. 9.30-11.30
- 21 kwietnia godz. 9.30-11.30
- 21 kwietnia godz. 9.30-11.30

Więcej informacji u organizatora – Natalia Zofia Czapiewska: 506 291 032 lub natkozord@o2.pl.

Zdjęcia haftu kaszubskiego dla Studenckiego Koła Etnologów na UMK:Klub Studencki "Pomorania" w Toruniu

e-mail: pomorania_torun@o2.pl

adres:
Klub Studencki POMORANIA w Toruniu
Wydział Teologiczny UMK
ul. Gagarina 37
87-100 Toruń

 

Fanpage na Facebooku: 

http://www.facebook.com/KlubStudenckiPomoraniaWToruniu

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Klub Studencki "Pomorania" w Toruniu
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.