Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
„Jesteśmy aktywne!”
Nie znaleziono zdjecia
Ponad 200 młodych ludzi zawładnęło Pałacem Prymasowskim w Warszawie, by w duchu dialogu usystematyzowanego określić właściwy kierunek rozwoju polityki młodzieżowej. Wśród nich nie zabrakło również liderek Klubu  Pomorania, organizacji zrzeszającej studentów z Trójmiejskich uczelni.
Ogólnopolskie Forum Młodzieży pn.: ”jEsTeM aktywny”, organizowane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji – Narodową Agencję Programu „Młodzież w działaniu”, odbywające się 28 maja br., było punktem kulminacyjnych Europejskiego Tygodnia Młodzieży w Polsce.
 
 
Klub Studencki Pomorania, poprzez aktywną działalność na polu regionalnym, krajowym jak i międzynarodowym  (przypomnijmy, iż organizacja ta była beneficjentem akcji 1 programu „Młodzież w działaniu” z racji organizowania seminarium „Seven Senses of Kashubia”) został zaproszony do udziału w debatach i dyskusji głównej.
Ów debaty młodzieżowe, będące pierwszą częścią forum, zatytułowano w następujący sposób: 
• „Jak stać się młodym, aktywnym obywatelem” 
• „Aktywna młodzież – cenni pracownicy”
 
Uczestnicy pierwszej opcji debaty mogli podyskutować w obecności przedstawicieli:
Centrum  Edukacji Obywatelskiej,  Młodzieżowej Rady Miejskiej oraz fundacji Eurodesk Polska. Ekspertami drugiej debaty byli z kolei: pracownik Ministerstwa Edukacji Narodowej, organizator konkursu „Grasz o staż” firmy PwC oraz manager Działu Rozwoju Talentów i Wizerunku Pracodawcy w BIGRAM Personnel Consulting.
 
 
Druga część spotkania przebiegała pod hasłem: Młodzi 2013 – potrzeby, wyzwania, wybory” i była to dyskusja z udziałem przedstawicieli władz krajowych, świata nauki, pracodawcami oraz innymi osobami zainteresowanymi polityką młodzieżową. Młodzież miała szansę wyrazić swoje zdanie i skonfrontować je z opiniami ludzi mających wpływ na kształtowanie jej przyszłości, a mianowicie z:
• Urszulą Augustyn – posłanką na Sejm RP VI kadencji, wiceprzewodniczącą Sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży;
• Tomaszem Bratkiem – Dyrektorem Narodowej Agencji Programu „Młodzież w działaniu”;
• Sławomirem Olejnikiem – Prezesem Fundacji Studenckie Forum Business Centre Club;
• Dr hab. Anną Giza-Poleszczuk – Prorektorem Uniwersytetu Warszawskiego;
• Jakubem Radzewiczem – Przewodniczącym Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych.
 
Przedstawicielki Klubu Pomorania, po kolejnym ciekawym doświadczeniu, nawiązaniu nowych kontaktów, zmotywowane do dalszej aktywności społecznej, udały się na zwiedzanie niewidzianych dotychczas obiektów stolicy.
 
WD
 
 
 
 
 
 

Siedziba:

Dom Kaszubski, siedziba Zarządu Głównego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego

ul. Straganiarska 20-23

80-837 Gdańsk

Druga siedziba: CHËCZ w Łączyńskiej Hucie

 

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Klub Studencki "Pomorania" w Gdańsku
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.