Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Lekcje o Kaszubach
Nie znaleziono zdjecia
Wioleta Dejk jako prowadząca lekcje w SP nr 45 im. Bohaterów Westerplatte, fot. W. Gwizdała

Studenci Klubu Studenckiego Pomorania uczestniczą w programie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, w ramach którego odbywa się cykl spotkań promocyjnych kultury kaszubskiej w pomorskich szkołach podstawowych i przedszkolach. 

Opowiadają legendę o powstaniu Kaszub, uczą kaszubskich nut, prostych dialogów, wskazują największe kaszubskie miasta na mapie, przedstawiają symbole Kaszub. Wszystko to w ramach cyklu spotkań, realizowanego w gdańskich szkołach podstawowych, prowadzonych pod patronatem Grupy Energa. Studenci z Trójmiejskich uczelni z dużym zaangażowaniem wcielają się w rolę nauczycieli, by zainteresować dzieci tematyką związaną z regionem, w którym mieszkają. Skupienie na zadaniach, pracowitość i zaciekawienie uczniów przekłada się w dalszej kolejności na wdzięczność okazywaną na zakończenie każdej lekcji. Pomorańcy mają za sobą zajęcia w takich dzielnicach Gdańska jak Klukowo i Wrzeszcz, a w planach są jeszcze Oliwa i Stare Miasto. Ponadto dyrekcja szkół, w których już przeprowadzono zajęcia, wykazuje chęć dalszej współpracy.

Poniżej kilka zdjęć z lekcji niedawno przeprowadzonych w Szkole Podstawowej nr 45 im. Bohaterów Westerplatte. Zdjęcia wykonał Waldemar Gwizdała.

 

Oto podziękowania dla studentów z Klubu Pomorania              

         

 

Siedziba:

Dom Kaszubski, siedziba Zarządu Głównego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego

ul. Straganiarska 20-23

80-837 Gdańsk

Druga siedziba: CHËCZ w Łączyńskiej Hucie

 

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Klub Studencki "Pomorania" w Gdańsku
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.