Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Kamerdyner w Łubianô
Nie znaleziono zdjecia

W miony piątek 30.11.2018 r. ok. godz. 17.00 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział w Łubianie, UG Kościerzyna oraz Rada Solecka organizowali spotkanie literackie z Mirosławem Piepką scenarzystą i producentem filmu Kamerdyner oraz Eugeniuszem Pryczkowskim, które odbyło się w Łubiańskiej Szkole. Pan Mirosław opowiadał jak powstawał scenariusz i film Kamerdyner jakie były trudności w zdobywaniu funduszy. Pan Pryczkowski opowiadał jakie trudności mieli aktorzy z nauką j. Kaszubskiego.  Jak przygotowali, się występujący do swych kaszubskich ról, aktorzy w szczególności Janusz Gajos i odtwórca głównej roli Sebastian Fabijański. Prezentowano również fragmenty filmu oraz reportaży z planu filmowego. Na zakończenie był czas wspólne zdjęcia i dedykacje do książek oraz kaszubski poczęstunek.

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Łubiana
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.