Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Part z Łubiany ma sztandar!
Nie znaleziono zdjecia

10 października br. Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział w Łubianie przeżywał historyczne wydarzenie, poświęcenia sztandaru naszego oddziału, oraz na święto odpustu parafialnego w Łubianie. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 17: 00 w Kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w Łubianie gdzie podczas mszy odpustowej odprawionej przez  biskupa ordynariusza Ryszarda Kasyny, który poświęcił sztandar naszego partu i przybił symboliczny gwóźdź na drzewiec uczynili to również ks. prałat Jan Ostrowski i proboszcz Mieczysław Gajewski. Po uroczystościach w świątyni zebrani przeszli do Zespołu Kształcenia w Łubianie gdzie po odśpiewaniu hymnów Polski i Kaszub zaproszeni goście zabrali głos i przybijali symboliczne gwoździe na drzewiec sztandaru  naszego partu, który od teraz ma swego patrona sługę bożego ks. biskupa Konstantyna Dominika. Na uroczystościach byli obecni przedstawiciele lokalnych władz z panem Grzegorzem Piechowskim wójtem gminy Kościerzyna na czele, prezesem główmy Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego prof. Edmundem Wittbrodtem i przedstawicielami innych zaproszonych partów. Pani prezes naszego oddziału zrzeszenia Irena Marszewska w swoim przemówieniu przedstawiła rys historyczny naszego partu i podziękowała wszytymi za przybycie i pomoc przy pracach nad naszym sztandarem a w sposób szczególny hafciarce Indze Mach z Bytowa, która stworzyła ten sztandar. Wójt gminy Kościerzyna na zakończenie uroczystości nagrodził naszego księdza proboszcza Mieczysława Gajewskiego statuetką Małego Niedźwiedzia za bardzo dużą pracę na rzecz społeczności lokalnej.

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Łubiana
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.