Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Turniej baśki „O Niedźwiedzią Łapę”
Nie znaleziono zdjecia
Fot. arch. ZKP o/Łubiana

Po raz piąty i kolejny raz w dniu 11.11.2015 r. w Zespole Kształcenia w Łubianie odbył się Turniej Kaszubskiej Baśki „O Niedźwiedzią Łapę”. W Turnieju uczestniczyli mieszkańcy Gminy Kościerzyna oraz przybyli goście z całego Pomorza.

W zawodach brało udział 38 osób. Przy zapisach uczestników turnieju powstały czteroosobowe drużyny. Wśród zgłoszonych zespołów 3 najlepsze otrzymały nagrody drużynowe. Nagrodzonych zostało także 3 uczestniczki i 6 uczestników, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów. Nagrody wręczyli: Prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oddziału Łubiana Irena Marszewska, Prezes Wdzydzkiej Inicjatywy Rozwoju Turystyki Łukasz Halboth. Nad prawidłowym przeprowadzeniem rozgrywek czuwał przedstawiciel Polskiego Stowarzyszenia Baśki Maciej Felskowski, który określił zasady gry jakie obowiązywały podczas turnieju. Rozgrywka odbyła się wg zasad tradycyjnej baśki z asem serce jako najstarszym trumfem, a zawodnicy rozegrali dwie rundy po 60 rozdań. Turniej Kaszubskiej Baśki „O Niedźwiedzią Łapę” spotkał się z dużą aprobatą uczestników, o czym świadczy radość graczy i deklaracja chęci uczestnictwa w kolejnych przyszłorocznych rozgrywkach.

Środki na realizację Turnieju zostały pozyskane przez Wdzydzką Inicjatywę Rozwoju Turystyki z projektu grantowego Gminy Kościerzyna.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji i Pracownikom Zespołu Kształcenia w Łubianie za udostępnienie i przygotowanie sali dla uczestników zmagań Turniejowych.

Lista nagrodzonych panów:                                 Lista nagrodzonych drużyn:
1.        Bronk Bogdan                                             1.  Bronczki
2.        Chistowski Andrzej                                      2.  Tornado Lębork
3.        Mejna Bernard                                             3.  Zamek Gniew
4.        Ringwelski Jan                                               
5.        Dąbrowski Grzegorz                                              
6.        Cieszyński Zdzisław

Lista Nagrodzonych pań:

  1. Grudzień Teresa
  2. Szada-Borzeszkowska Bogumiła   
  3. Jendernal Ewa  

Koordynator: Łukasz Halboth     

                 

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Łubiana
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.