Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Spotkanie sobótkowe Oddz. Łęczyce
Nie znaleziono zdjecia

W niedzielny wieczór, 23 czerwca br., Kaszubi i sympatycy języka i kultury kaszubskiej Gminy Łęczyce spotkali się ponownie w urokliwym i spokojnym miejscu, jakim jest park dworski w Dąbrówce Wielkiej. Dworek jest obecnie domem opieki „Zielone Wzgórze”.

Przy ognisku i smacznym jedzeniu mile spędzaliśmy czas, przy dobrej muzyce, grał zespół rodzinny Państwa Drozd z Rozłazina, który rozweselił, rozśpiewał wszystkich. Były konkursy o tematyce kaszubskiej oczywiście z  nagrodami. Niewątpliwym hitem sobótki był „szpòrtë kaszëbsci”, które rozbawiły rozśmieszyły wszystkich. Sponsorem była masarnia Państwa Miecznikowskich, organizatorem sobótki był Zbigniew Byczkowski oraz Patrycja Markowska właścicielka domu opieki.

Z.B.

 

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Łęczyce
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.