Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.

Podziękowania za pracę w 2017 roku na rzecz lęborskiego oddziału ZK-P

i lęborskich Kaszubów

 1. o. Roman ZIOŁA – za duszpasterską opiekę nad lęborskimi Kaszubami, otwarcie serca i sanktuarium św. Jakuba Apostoła na Eucharystie i nabożeństwa Drogi Krzyżowej w języku kaszubskim.
 2. ks. Marian MIOTK – za prowadzenie w sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Lęborku co kwartalnych Mszy św. z liturgią słowa w języku kaszubskim oraz wskazywanie w rodny mòwie dróg życia prowadzących  do nieba.
 3. Witold Namyślak - Burmistrz Lęborka za życzliwe i systematyczne wspieranie działalności lęborskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, szczególnie za pomoc w zorganizowaniu Lęborskiego Przeglądu Kolęd Kaszubskich i konkursu genealogicznego „Skąd my się tu wzięliśmy?” a także pomoc w prowadzeniu biura i świetlicy oraz organizowaniu zbiorowych wyjazdów na wydarzenia związane z regionem Kaszub i Pomorza.
 4. Teresa Ossowska-Szara - Starosta za życzliwe wspieranie działalności lęborskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, szczególnie za pomoc w zorganizowaniu konkursu genealogicznego „Skąd my się tu wzięliśmy?” a także w organizowaniu zbiorowych wyjazdów na wydarzenia związane z regionem Kaszub i Pomorza.
 5. PIEKARNIA MARIAN DARŻNIK z Mostów za życzliwe wspieranie działalności lęborskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, szczególnie za pomoc w organizowaniu spotkań społeczności zrzeszonej.
 6. PIEKARNIA CIASTKARNIA EUGENIUSZ GŁODOWSKI z Lęborka za życzliwe wspieranie działalności lęborskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, szczególnie za pomoc w organizowaniu spotkań społeczności zrzeszonej.
 7. HURTOWNIA ARTYKUŁÓW SPOŻYWCZYCH „AGAWA” PRZEMYSŁAWA SOSNOWSKIEGO w Lęborku za życzliwe wspieranie działalności lęborskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, szczególnie za pomoc w organizowaniu spotkań społeczności zrzeszonej.
 8. Firma "BOGUŚ –BUS” PRZEWÓZ OSÓB BOGUSŁAWA ANDRZEJCZAKA w Lęborku za życzliwe wspieranie działalności lęborskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, szczególnie za pomoc w organizowaniu wyjazdów społeczności zrzeszonej.
 9. KASZUBSKI REGIONALNY ZESPÓŁ „LEVINO” za życzliwą współpracę z lęborskim oddziałem Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, szczególnie za muzyczną obsługę Mszy świętych i nabożeństw Drogi Krzyżowej w języku kaszubskim oraz występy podczas uroczystości dla społeczności zrzeszonej, mieszkańców Lęborka oraz na licznych scenach poza naszym miastem.
 10. ZESPÓŁ REGIONALNY „FRANTÓWKA” z Lęborka za życzliwą współpracę z lęborskim oddziałem Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, szczególnie za muzyczną obsługę nabożeństw Drogi Krzyżowej w języku kaszubskim, prezentację jasełek i kolęd kaszubskich oraz występy podczas uroczystości dla mieszkańców Lęborka oraz na licznych scenach poza naszym miastem.
 11. ZESPÓŁ PIEŚNI i TAŃCA „ZIEMIA LĘBORSKA” za życzliwą współpracę z lęborskim oddziałem Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, szczególnie za muzyczną obsługę nabożeństw Drogi Krzyżowej w języku kaszubskim, prezentację kolęd kaszubskich oraz występy podczas uroczystości dla mieszkańców Lęborka oraz na licznych scenach poza naszym miastem.
 12. REGINA SZCZUPACZYŃSKA – prezes Lęborskiego Stowarzyszenia św. Jakuba Apostoła za życzliwą współpracę z lęborskim oddziałem Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego i wspieranie kultury kaszubskiej, szczególnie za przygotowywanie Międzynarodowej Muzyki Regionów podczas Lęborskich Dni św. Jakuba z prezentacją zespołów kaszubskich, współorganizowanie Lęborskiego Przeglądu Kolęd Kaszubskich oraz dbanie o udział kaszubskich przedstawień podczas Miejskiego Przeglądu Jasełek.
 13. o. ROMAN ZIOŁA - kustosz Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Lęborku za życzliwą współpracę z lęborskim oddziałem Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego i wspieranie kultury kaszubskiej, w szczególności za wspieranie lęborskiego duszpasterstwa Kaszubów („kaszubskie” Msze święte i Drogi Krzyżowe) oraz udostępnianie Sanktuarium na prezentację jasełek i przeglądów oraz koncertów kolęd kaszubskich.
 14. TERESA SZCZEPAŃSKA, dyrektorki Młodzieżowego Domu Kultury w Lęborku za życzliwe wspieranie działalności lęborskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, szczególnie za profesjonalne organizowanie eliminacji powiatowych Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa”.
 15. ZOFIA BISKUPSKA-LISIECKA, dyrektorki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku za życzliwe wspieranie działalności lęborskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, szczególnie za profesjonalne organizowanie Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Mieczysława Stryjewskiego z naborem utworów kaszubskich oraz spotkania z Jerzym Stachurskim „W krainie muzyki i poezji”.
 16. BOŻENA SIUTA z Społecznej Językowej Szkoły Podstawowej w Lęborku za życzliwą współpracę z lęborskim oddziałem Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, szczególnie za przygotowanie uczniów do udziału w konkursach recytatorskich, prezentowanie jasełek kaszubskich oraz występy szkolnego zespołu „Lãbòrsczié Słunuszka”.
 17. BARBARA KRÓL z Szkoły Podstawowej nr 3 w Lęborku za życzliwą współpracę z lęborskim oddziałem Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, szczególnie za przygotowanie uczniów do udziału w konkursach recytatorskich oraz prezentowania jasełek i tańców kaszubskich.
 18. ANETTA WETTA z Szkoły Podstawowej nr 5 w Lęborku za życzliwą współpracę z lęborskim oddziałem Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, szczególnie za przygotowanie uczniów do udziału w konkursach recytatorskich, prezentowanie jasełek oraz kolęd kaszubskich.
 19. JAN KIŚLUK, dyrektor LOT Ziemia Lęborska-Łeba za życzliwą współpracę z lęborskim oddziałem Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, w szczególności za pomoc w organizowaniu wyjazdów zrzeszeńców po terenie Kaszub oraz wspieranie powiatowych eliminacji konkursu „Méster bëlnigò czëtoniô”.
 20. BOGUSŁAW WRZESIEŃ – właściciel Gościńca „Kaszëbë” i Centrum Wędkarstwa Turystycznego w Łebie za życzliwą współpracę z lęborskim oddziałem Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego i wspieranie kultury kaszubskiej, w szczególności za organizowanie występów zespołów kaszubskich dla przyjezdnych turystów oraz wspieranie powiatowych eliminacji konkursu „Méster bëlnigò czëtoniô”.
 21. ELŻBIETA MICHALSKAkierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lęborku za życzliwą współpracę z lęborskim oddziałem Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, w szczególności za preferencyjne udostępnienie biura i świetlicy w ramach programu „Lęborski Parasol” oraz wspieranie organizowanych wydarzeń i wyjazdów.
 22. EWA BRZEZIŃSKAdyrektor Miejskiego Zarządu Gospodarki Komunalnej w Lęborku za życzliwą współpracę z lęborskim oddziałem Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, w szczególności za preferencyjne użyczenie biura i świetlicy w ramach programu „Lęborski Parasol” oraz pomoc w dbaniu o ich stan techniczny i ich otoczenia.
 23. MARIAN BOREKdyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku za za życzliwą współpracę z lęborskim oddziałem Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, w szczególności za wspieranie występów zespołów kaszubskich w ramach Międzynarodowej Muzyki Regionów oraz umożliwianie prezentacji dorobku uczniów szkół z nauką języka kaszubskiego w ramach festynu Miasta Lęborka na Dzień Dziecka.

labòrsczi part

 

 

 
© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Lębork
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.