Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.

Na zaproszenie Metropolity Warszawskiego kard. Kazimierza Nycza, w niedzielę 1 czerwca 2014 r. liczna delegacja Kaszubów, w tym lęborskich, uczestniczyła w VII Święcie Dziękczynienia. Tegoroczna intencja Święta brzmiała: „Dziękujemy za Świętego Jana Pawła II”.

Kaszubi wraz z górnikami i nielicznym góralami oraz delegacjami miast papieskich dołączyli do procesji dziękczynnej warszawiaków, która o godz.8.00 wyruszyła z placu Piłsudskiego do Świątyni Opatrzności Bożej, dopiero od kościoła św. Antoniego Marii Zaccarii.

W mszy świętej na warszawskich Polach Wilanowskich, której przewodniczył kard. Pietro Parolin, Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej, uczestniczyli między innymi Prezydent RP Bronisław Komorowski z Małżonką oraz prezydent Warszawy pani Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Kaszubi w procesji z darami przekazali kopię Matki Boskiej Sianowskiej, Królowej Kaszub.

Prawie połowę kosztów wspólnego wyjazdu przedstawicieli mieszkańców Lęborka i Gminy Cewice dofinansowali Burmistrz Lęborka i Wójt Gminy Cewice, za co serdecznie dziękujemy.

Wyjazd był udany i bardzo budujący…

Zapraszamy do galerii zdjęć, by obejrzeć krótką fotorelację z pielgrzymki.

(opr. RW)

labòrsczi part

 

 

 
© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Lębork
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.