Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.

Plac Pokoju w Lęborku 30 maja przez wiele godzin różnorodnymi zabawami i atrakcjami zapraszał dzieci; do nich też były adresowane występy na scenie oraz konkursy.

Widoczni byli również młodzi artyści kaszubscy: LÃBÒRSCZI SŁUNËSZKA z Społecznej Językowej Szkoły Podstawowej w Lęborku oraz ZESPÓŁ TANECZNY (jeszcze bez nazwy – oczekują na podpowiedzi) z Zespołu Szkół w Leśnicach. Swoimi występami oraz związanymi z nimi konkursami udanie pokazywali, że LĘBORK jest NA KASZUBACH oraz że KASZUBI są W LĘBORKU.

Podziękowania zasłużone za zorganizowanie zabawy i występów należą się CENTRUM SPORTU i REKREACJI oraz finansującemu całą imprezę BURMISTRZOWI LĘBORKA. Części kaszubskie przygotowali członkowie lęborskiego oddziału ZRZESZENIA KASZUBSKO-POMORSKIEGO we współpracy z nauczycielami – opiekunami zespołów tanecznych.

Dzieci i młodzież podziękowała Organizatorom swoją liczną obecnością oraz uśmiechem zadowolenia na twarzy.

Zapraszamy do galerii, by jeszcze raz wspomnieć radosne chwile z naszymi milusińskimi.

(opr. RW)

labòrsczi part

 

 

 
© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Lębork
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.