Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
5 kwietnia 2014 W Sali Rajców lęborskiego ratusza obradowała RADA NACZELNA ZRZESZENIA KASZUBSKO-POMORSKIEGO. Swoje posiedzenia miał też w sąsiednich izbach Zarząd Główny pod przewodnictwem prezesa ŁUKASZA GRZĘDZICKIEGO oraz Główna Komisja Rewizyjna, kierowana przez BERNARDA HINZA. 
 
Gości przywitał burmistrz WITOLD NAMYŚLAK. Podczas obrad prowadzonych przez MICHAŁA SZCZUPACZYŃSKIEGO przyjęto m.in. stanowisko zachęcające Kaszubów, jak i wszystkich mieszkańców województwa pomorskiego do UDZIAŁU w WYBORACH do europarlamentu (25 maja) oraz w wyborach samorządowych 16 listopada. ZKP jest stowarzyszeniem skupiającym ludzi zainteresowanych wszechstronnym rozwojem swoich małych ojczyzn, niezależnie od tego, czy należą oni do partii politycznych i jakich. Stąd jako organizacja nie będzie popierać żadnej listy wyborczej, ani żadnego kandydata. Chce natomiast, aby - przy b. licznym udziale w lokalach -  wybierano ludzi wartościowych, o potwierdzonym dorobku pracy dla TATCZËZNE. W ożywionej dyskusji ustalono m.in., że każda działalność publiczna ma charakter polityczny, ale nie musi wiązać się z przynależnością partyjną. 
 
Frustrację spowodowała natomiast informacja o AUDYCJACH w publicznej telewizji i radio przeznaczonych DLA SPOŁECZNOŚCI KASZUBSKIEJ. Okazuje się, że zarząd TVP nie wystąpił do KRRiT z propozycją ŻADNEJ AUDYCJI kaszubskojęzycznej. Potrzebne jest pilnie upomnienie się o swoje, o respektowanie przynależnych Kaszubom praw. Przy okazji toczącej się dyskusji medialnej, ZYGMUNT ORZEŁ stanął w obronie prywatnego RADIA KASZËBË, pokazując jego zasługi i popularność u  słuchaczy.
 
W przerwie obrad wystąpił z mini koncertem grupa wokalno-instrumentalna reprezentująca Zespół Pieśni i Tańca ZIEMIA LĘBORSKA. 
 

labòrsczi part

 

 

 
© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Lębork
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.