Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.

KNÉGÒBÙS wraz z ARTUREM JABŁOŃSKIM w Lęborku

21 lutego 2014 r. zawitała do Lęborka kaszubska książnica na kołach. W ramach projektu KNÉGÒBÙS redaktorka Radia Kaszëbë NATALIA LANDOWSKA , po zaparkowaniu biblioteki na Placu Pokoju, spotkała się na zajęciach lekcyjnych z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Liceum Ogólnokształcącego nr 1. Potem przez trzy godziny udostępniała ciekawą zawartość busa dla wszystkich zainteresowanych lęborczan.

Wieczorem natomiast odbyło się spotkanie z ARTUREM JABŁOŃSKIM, autorem m.in. ostatnio wydanej powieści NAMERKÔNY (naznaczony). Prezentację książki, m.in. z odczytaniem dwu fragmentów przez Autora pięknym dialektem bylackim, uzupełnił mini koncert solistów ZPiT „Ziemia Lęborska” – JACKA SZPONARSKIEGO i ANDRZEJA WENTY.

Współorganizatorami pobytu Knégòbùsa w Lęborku był Urząd Miejski, Miejska Biblioteka Publiczna (podziękowania dla Marty Szczupaczyńskiej i dyr. Zofii Biskupskiej-Lisieckiej) oraz miejscowy oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

 

labòrsczi part

 

 

 
© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Lębork
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.