Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Dziecięcy Zespół Regionalny „Niezabôtczi” z Bukowiny.
 
Dziecięcy Zespół Regionalny „Niezabótczi” powstał z koła regionalno – artystycznego istniejącego od 1998r. w Szkole Podstawowej w Bukowinie. Główną założycielką i kontynuatorką jest Teresa Jelińska - pracownik tej szkoły. Obecnie zespół składa się z 30 dzieci, działa przy Społecznej Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Bukowinie. Od dwóch lat nad stroną muzyczną i wokalną zespołu pracuje Hubert Szczypiorski, który większy nacisk kładzie na śpiew dzieci. W programie zespołu są pieśni kaszubskie oraz program taneczny. Uczniowie chętnie i czynnie biorą udział w zajęciach. Działalność zespołu wspiera Stowarzyszenie "Rozwój Bukowiny". 
 
Zespół reprezentuje swoją szkołę i wieś, a także gminę Cewice, podczas licznych wyjazdów, przeglądów, imprez okolicznościowych i konkursów. Wystąpił m.in. podczas: 
  • XVII Przeglądu Zespołów Artystycznych KR - KGW w Potęgowie, gdzie otrzymał wyróżnienie, 
  • podczas finału konkursu „Ludowe talenty” w Sopocie - w 2001 roku (dzieci wystąpiły w TV Gdańsk), 
  • eliminacji powiatowych Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa” w Lęborku, 
  • VII Miejskiego Przeglądu Jasełek w Lęborku – 15.01.2011 r. 
 
W 2009 i 2010 roku zespół zdobył I miejsce w podczas Przeglądu Szkolnych Zespołów Regionalnych "Burczybas" w Wierzchucinie w kategorii śpiew. 
 
Kierownikiem zespołu jest Teresa Jelińska, a kierownikiem muzycznym Hubert Szczypiorski.
 
 
 

labòrsczi part

 

 

 
© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Lębork
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.