Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
„Kościerskie ślady historii”
Nie znaleziono zdjecia

            11 listopada w czasie Rajdu Niepodległości każdy będzie mógł poznać kościerskie ślady historii. Właśnie powstały dwa questy. Pierwszy quest pt.: „Śladami kościerskich bohaterów” przybliża uczestnikom ważne postacie związane z Kościerzyną, natomiast drugi pt.: „Śladami kościerskiej historii” przybliża wydarzenia historyczne ważne dla Kościerzyny.

            Questing jest to specyficzna forma gry terenowej. Polega na przejściu nieoznakowanym szlakiem, który za pomocą rymów i zagadek oprowadza uczestników po wyjątkowych miejscach. Celem przygody jest odkrycie skarbu.

            Kościerskie questy powstały w ramach projektu Questy ”Kościerskie ślady historii” dofinansowanego ze środków MHP programu „Patriotyzm Jutra” oraz ze środków Gminy Miejskiej Kościerzyna. Pomysłodawcą i zarazem realizatorem projektu jest Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie oddział w Kościerzynie.

Partnerami projektu są: Gimnazjum nr 3 w Kościerzynie, Muzeum Ziemi Kościerskiej, Komenda Hufca ZHP Kościerzyna. Natomiast twórcami questów są uczniowie z Gimnazjum nr 3 w Kościerzynie i 8 Drużyny Harcerskiej „Powsinogi”. Koordynatorem  projektu jest Beata Jankowska.

Kontakt:
ZKP oddział Kościerzyna

ul. Strzelnica 2
83-400 Kościerzyna

e-mail: zkpkoscierzyna@gmail.com

Nr konta bankowego:
Bank PEKAO SA I O W Bytowie Filia I
69 1240 3783 1111 0010 3912 6862

 

Ouesty "Kościerskie ślady historii"

do pobrania

 

Autorzy questów: Uczniowie Gumnazjum nr 3 w Kościerzynie,

8 Drużyna Harcerska "Powsinogi",

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział w Kościerzynie.

"Licencja Creative Commons Uznanie Autorstwa na tych samych warunkach 3.0. Polska".

 

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Kościerzyna
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.