Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Dzień Kościerski na Spływie Remusa
Nie znaleziono zdjecia
Paweł Ruszkowski

6 lipca 2016 r. członkowie kościerskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zorganizowali Dzień Lądowy dla uczestników XXXI Kaszubskiego Spływu Kajakowego „Śladami Remusa”.

Kaszubskie spływy kajakowe „Śladami Remusa” są imprezami turystyczno-kulturalnymi trwającymi od pierwszej soboty lipca do następnej niedzieli, organizowanymi przez Klub Turystyczny „Wanożnik”. Kościerzacy od samego początku brali w nich aktywny udział wspierając organizatorów w przygotowaniu ciekawych atrakcji dla uczestników imprezy. W tym roku Spływ wiódł nową trasą – rzeką Wierzyca, a swój start miał miejsce w Kościerzynie. Tegoroczny Dzień Kościerski zaplanowano na 6 lipca. Bogaty program obfitował w wiele atrakcji. Pierwszą z nich była wizyta w Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, gdzie o działalności Józefa Wybickiego ciekawie opowiedział Józef Błaszkowski. Następnie uczestnicy Spływu udali się do Kościerzyny, by pod opieką Wiceprezes oddziału Beaty Jankowskiej, która jest też przewodnikiem turystycznym, zwiedzić Muzeum Kolejnictwa, Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin oraz Muzeum Ziemi Kościerskiej (tam o historii Kościerzyny opowiadał Rajmund Knitter), a także odwiedzić siedzącego na kościerskim Rynku Remusa. Chwila przerwy miała miejsce w Kościerskim Browarze, gdzie dzięki zaangażowaniu Zdzisława Czuchy i wsparciu dyrektora Browaru udało się poznać tajemnice tego niezwykłego miejsca, a także skosztować smakołyków kaszubskiej kuchni. Zakończeniem Dnia Kościerskiego był wieczorny koncert Kościerzaka Pawła Ruszkowskiego, który w bazie Spływowiczów w Stawiskach pięknie zaśpiewał w językach polskim, kaszubskim i angielskim. Tego wieczoru oprócz członków kościerskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego z uczestnikami Spływu Remusa spotkał się też Wójt Gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski. 7 lipca na kościerskim cmentarzu pożegnaliśmy Henrykę Mułkowską - najwierniejszą spływowiczkę, która śladami Remusa pływała od 31 lat, mieszkankę Kościerzyny, członkinię Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. W ostatniej drodze towarzyszył jej sztandar kościerskiego oddziału ZKP.

FOTOGALERIA

Kontakt:
ZKP oddział Kościerzyna

ul. Strzelnica 2
83-400 Kościerzyna

e-mail: zkpkoscierzyna@gmail.com

Nr konta bankowego:
Bank PEKAO SA I O W Bytowie Filia I
69 1240 3783 1111 0010 3912 6862

 

Ouesty "Kościerskie ślady historii"

do pobrania

 

Autorzy questów: Uczniowie Gumnazjum nr 3 w Kościerzynie,

8 Drużyna Harcerska "Powsinogi",

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział w Kościerzynie.

"Licencja Creative Commons Uznanie Autorstwa na tych samych warunkach 3.0. Polska".

 

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Kościerzyna
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.