Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Festiwal w Kolbudach
Nie znaleziono zdjecia
Fot. Jerzy Kreft

23 kwietnia w Gminnym Przedszkolu w Kolbudach odbył się Festiwal Tańca i Piosenki Ludowej. W pokazie udział wzięły dzieci z gminnych przedszkoli w Kolbudach, Pręgowie, Lublewie, Bielkówku oraz z Przedszkola "Skrawek nieba", w Kowalach. Pięcio- i szściolatkowie zaprezentowali głównie tańce i pieśni kaszubskie tj.: "Kaszub", Szewiec", "Welewetka", "Nënka", Kůkówka".

Pojawiły się również tańce i piosenki góralskie oraz śląskie. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone i pięknie ugoszczone przez gospodarzy przedszkola w Kolbudach.

Gościem specjalnym Festiwalu był Prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego o/Kolbudy - Jerzy Kreft. Dyrektor Przedszkola w Kolbudach zapowiedziała kontynuację tego przedsięwzięcia w przyszłym roku.

Agnieszka Rydzewska 

.Podstawowe dane:

Kwiecień 2004r. - z inicjatywy P. Marka Wałdocha powstaje, Kolbudzki Klub ZK-P przy ZK-P o/Przywidz.

Luty 2005r. - zebranie założycielskie ZK-P o/ Kolbudy.

Luty 2006r. - poświęcenie sztandaru.

Maj 2006r. - z klubu działającego przy ZK-P o/ Kolbudy powstaje nowy Oddział ZK-P w Pruszczu Gd.

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Kolbudy
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.