Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
„Kaszubskie bajania” w Kolbudach
Nie znaleziono zdjecia

Dnia 11.12.2012 r. w Gminnym Przedszkolu w Kolbudach z inicjatywy zarządu ZKP o/Kolbudy, została przeprowadzona impreza pod hasłem „Kaszubskie bajania”. Impreza odbyła się dzięki wsparciu dyrekcji przedszkola, przychylnie nastawionej do naszej akcji. „Bajania” zostały bardzo pozytywnie odebrane przez dzieci jak i opiekunki, czego efektem jest oferta dalszej współpracy przy propagowaniu kaszubszczyzny wśród dzieci.

„Bajania” prowadzili: Beata Richter - nauczycielka m.in. j. kaszubskiego oraz prezes ZKP o/Kolbudy – Jerzy Kreft. W trakcie imprezy, która trwała ponad godzinę, przedstawiono podstawowe symbole kaszubskie. W formie pytań i rozmów odkrywano dzieciom główne cechy i ciekawostki z Kaszub. Przeczytano kilka bajek po Kaszubsku tłumacząc i wyjaśniając niektóre niezrozumiałe dla najmłodszych słowa. Na zakończenie wręczono wszystkim dzieciom po płycie CD „Najpiękniejsze bajki i baśnie kaszubskie – część 2”.

W imprezie wzięło udział 41 dzieci z grup pięcio i sześciolatków.

Następną tego typu imprezę planujemy przeprowadzić w przedszkolu w Kowalach dnia 10.01.2013r.                                                                                               

Jerzy Kreft

.Podstawowe dane:

Kwiecień 2004r. - z inicjatywy P. Marka Wałdocha powstaje, Kolbudzki Klub ZK-P przy ZK-P o/Przywidz.

Luty 2005r. - zebranie założycielskie ZK-P o/ Kolbudy.

Luty 2006r. - poświęcenie sztandaru.

Maj 2006r. - z klubu działającego przy ZK-P o/ Kolbudy powstaje nowy Oddział ZK-P w Pruszczu Gd.

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Kolbudy
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.