Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Wieści z Kolbud
Nie znaleziono zdjecia
Orszak Trzech Króli

Dnia 06-01-2023 r. odbyła się udana próba zorganizowania „Orszaku Trzech Króli”. Przed nami finał gminnego konkursu „Kolęd kaszubskich”, który odbędzie się dn. 11-01-2023 r. o godz. 11.00 w Sali GOK w Kolbudach, oraz „Spotkanie opłatkowo-noworoczne” zaplanowane na dz. 21-01-2023 r. od godz. 18.00 w sali OSP w Kolbudach. Za nami natomiast udział w X Powiatowym konkursie „Stół Bożonarodzeniowy” w Cząstkowie. Konkursy „Rodny mowe”, „Mester belnego czetanie”, „Dyktando kaszubskie” i in. Pożegnaliśmy Ś.P. nieodżałowanego ks. Zygmunta Słomskiego, członka naszego oddziału. Przeprowadzono kolejny „Przegląd Filmów Kaszubskich” w Kolbudach. Odprawiane były comiesięczne „msze kaszubskie” i spotkania w „naji checze” w Pręgowie. Wyjazd do Pelplina m.in. na grób Bp. Dominika. Wyjazd integracyjny do Świętego Gaju oraz rejs po Kanale Elbląskim. Wyjazd do Brus na Zjazd Kaszubów. Odprawiliśmy Kaszubską Drogę Krzyżową w Pręgowie po drodze pod wezwaniem Bp. Dominika. Braliśmy udział w uroczystościach odpustowych w Sianowie, Gdańsku Świętym Wojciechu oraz w parafiach gminy Kolbudy. Udział pocztu sztandarowego podczas uroczystości w Piaśnicy i w Stutthofie.

 

https://photos.app.goo.gl/oNyjMRy64Gzk1X1A7

.Podstawowe dane:

Kwiecień 2004r. - z inicjatywy P. Marka Wałdocha powstaje, Kolbudzki Klub ZK-P przy ZK-P o/Przywidz.

Luty 2005r. - zebranie założycielskie ZK-P o/ Kolbudy.

Luty 2006r. - poświęcenie sztandaru.

Maj 2006r. - z klubu działającego przy ZK-P o/ Kolbudy powstaje nowy Oddział ZK-P w Pruszczu Gd.

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Kolbudy
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.