Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Po pandemii.
Nie znaleziono zdjecia
Wyjazd trasą "wokół jeziora Żarnowieckiego"

Po pandemii , czyli po ok. 2-miesięcznym "zamrożeniu" działalności publicznej Kaszubi w Kolbudach wracają na normalne tory. W czerwcu powróciliśmy do odprawianych tradycyjnie co miesiąc "kaszubskich" mszy św. w kościele p.w. Bożego Ciała w Pręgowie. Dnia 21-06-2020r. poczet sztandarowy wraz z delegacją naszego oddziału uczestniczył w żukowskich obchodach związanych z corocznym upamiętnianiem "66. Kaszubskiego Pułku Piechoty" oraz otwarciu X "Festiwalu Filmów Kaszubskich". Uczestniczyliśmy też w zebraniu "Oddziałów Środkowych". W dniu 11-07-2020r. odbyło się pierwsze po pandemii zebranie członków oddziału. Zostało ono zorganizowane w formie plenerowego spotkania w "Starej papierni" w Łapinie. Zebranie połączone było ze zwiedzaniem starej papierni, jak też integracyjnym spotkaniem przy grillu i ognisku. 19-07-2020r. poczet sztandarowy uczestniczył w uroczystej mszy odpustowej w Sanktuarium MB Królowej Kaszub w Sianowie, natomiast 26-07-2020r. odbył się pierwszy w tym roku integracyjny wyjazd autokarowy trasą "wokół jeziora Żarnowieckiego". Ważnym punktem na trasie była msza św. w kościele w Nadolu oraz odwiedziny ks. Zygmunta Słomskiego, od lipca pełniącego posługę w kościele w Nadolu. Ks. Z. Słomski jest członkiem naszego oddziału i sympatykiem Kaszub. W niedzielę 02-08-2020r. w kościele w Pręgowie odprawiona została "kaszubska" Msza Św. w intencji ś.p. Lidwiny Kreft. Po mszy, jej uczestnicy na czele z pocztami sztandarowymi oddziałów z Kolbud, Żukowa i Banina przeszli na pobliski cmentarz do grobu Lidwiny, gdzie złożone zostały kwiaty, zapalone zostały znicze i odmówiono modlitwy za duszę ś.p. Lidwiny, następnie wszyscy podeszli także do grobu ś.p. Marka Wałdocha, założyciela i pierwszego prezesa oddziału w Kolbudach. W tych uroczystościach uczestniczyło ok. 150 osób, zostały one zorganizowane szczególnie dla tych osób, które chciały, lecz ze względu na "koronawirusa" nie mogły wziąć udziału w uroczystościach pogrzebowych ś.p. Lidwiny w dn.16-03-2020r. Wszystkim serdecznie za pamięć i uczestnictwo dziękuję. Dn. 03-08-2020r. odbyło się kolejne, planowe zebranie naszych członków. Tym razem już tradycyjnie w sali OSP w Kolbudach. W niedzielę 16-08-2020r. poczet sztandarowy uczestniczył w uroczystościach odpustowych w "naszym" kościele w Pręgowie.     Jerzy Kreft.

 

https://photos.app.goo.gl/SvskJ9LE3kxXWPfg6

.Podstawowe dane:

Kwiecień 2004r. - z inicjatywy P. Marka Wałdocha powstaje, Kolbudzki Klub ZK-P przy ZK-P o/Przywidz.

Luty 2005r. - zebranie założycielskie ZK-P o/ Kolbudy.

Luty 2006r. - poświęcenie sztandaru.

Maj 2006r. - z klubu działającego przy ZK-P o/ Kolbudy powstaje nowy Oddział ZK-P w Pruszczu Gd.

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Kolbudy
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.