Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Finał Bożonarodzeniowego okresu
Nie znaleziono zdjecia
Spotkanie opłatkowe w Gdańsku-Brętowie

Dn. 26-01-2019r. w sali remizy OSP w Kolbudach odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowo- noworoczne. W spotkaniu, oprócz licznie przybyłych członków  i sympatyków naszego oddziału, gościliśmy też delegacje zaprzyjaźnionych oddziałów: z Żukowa, Przywidza i Pruszcza Gdańskiego. W klimat świąt Bożego Narodzenia wprowadziła nas młodzież z ZKPiG w Kolbudach wystawiając jasełka i śpiewając kolędy. Po podzieleniu się opłatkiem nastąpiła część "noworoczna", w której skutecznie o klimat radosnej zabawy dbał zespół "AMIGO". Podsumowując okres świąteczno-noworoczny i końcówkę minionego roku, należy też wspomnieć o udziale młodzieży z ZKPiG w Kolbudach wraz z panią Beatą Richter w konkursie "Méster Bëlnégò Czëtaniô" w Wejherowie, zorganizowaniu i przeprowadzeniu III "Gminnego Konkursu Kolęd Kaszubskich" w Kolbudach, a także o udziale uczniów z ZKPiG w Kolbudach w XIV "Pomorskim Konkursie Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej" w Szemudzie. Delegacje naszego oddziału uczestniczyły w spotkaniach opłatkowych organizowanych przez oddziały w Gdańsku, Żukowie, Redzie, Baninie, Przywidzu, Pruszczu Gdańskim oraz u Duszpasterza Kaszubów – ks. dr Leszka Jażdżewskiego – w parafii w Gdańsku Brętowie.

 

.Podstawowe dane:

Kwiecień 2004r. - z inicjatywy P. Marka Wałdocha powstaje, Kolbudzki Klub ZK-P przy ZK-P o/Przywidz.

Luty 2005r. - zebranie założycielskie ZK-P o/ Kolbudy.

Luty 2006r. - poświęcenie sztandaru.

Maj 2006r. - z klubu działającego przy ZK-P o/ Kolbudy powstaje nowy Oddział ZK-P w Pruszczu Gd.

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Kolbudy
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.