Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
XVII Kaszubskie Dyktando
Nie znaleziono zdjecia
Pomnik Pamięci Ofiar Zbrodni Pomorskiej 1939 w Toruniu

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym XVII Kaszubskie Dyktando mogło się odbyć w Kolbudach. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i sprawnego przeprowadzenia tego wydarzenia. Działalność naszego oddziału nie ograniczała się tylko do przeprowadzenia dyktanda, mimo że była to dla nas sprawa priorytetowa. Dn. 12.08.2018r. zorganizowaliśmy autokarowy wyjazd edukacyjno-integracyjny do Ornety, Krosna i Lidzbarka Warmińskiego. 15.08.2018r. oddział kolbudzki tradycyjnie wystawił swoje stoisko podczas „Festynu Rodzinnego” w Żukowie. W dniach 29.09 oraz 07.10.2018r. przeprowadziliśmy „IV Kaszubskie Wieczory Filmowe przy muzyce i...". W tym roku tematem „Wieczorów” była martyrologia i walka Kaszubów o niepodległość Polski. 06.10.2018r. przedstawiciele naszego oddziału wzięli udział w odsłonięciu pomnik Pamięci Ofiar Zbrodni Pomorskiej 1939 w Toruniu. Zwieńczeniem naszych działań było oczywiście „XVII Kaszubskie Dyktando”. Wszystkim za pomoc i współpracę jeszcze raz dziękujemy!  Jerzy Kreft.

 

https://photos.app.goo.gl/egstbRvcAi9banpz5

.Podstawowe dane:

Kwiecień 2004r. - z inicjatywy P. Marka Wałdocha powstaje, Kolbudzki Klub ZK-P przy ZK-P o/Przywidz.

Luty 2005r. - zebranie założycielskie ZK-P o/ Kolbudy.

Luty 2006r. - poświęcenie sztandaru.

Maj 2006r. - z klubu działającego przy ZK-P o/ Kolbudy powstaje nowy Oddział ZK-P w Pruszczu Gd.

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Kolbudy
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.