Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
ZK-Po/Kolbudy-relacje i fotorelacja
Nie znaleziono zdjecia
XI Wojewódzki Konkurs

Mimo pięknej, wakacyjnej pogody działania na rzecz rozwoju kaszubszczyzny w Kolbudach nie zwalniają. 07.06.2018r. uczniowie z ZKPiG w Kolbudach pod opieką Pani Beaty Richter uczestniczyli  w XI Wojewódzkim konkursie  pieśni im. Jana Trepczyka w Miszewie. Nasze uczennice, Marta Czarnecka i Izabela Strumska, występujące w kat. klas II – IV zdobyły III-miejsce, natomiast Zofia Markowska zdobyła III-miejsce w kat. klas V-VII. Gratulujemy! W szkole organizowano warsztaty regionalne, a także wyjazdy edukacyjne po Kaszubach. 09.06.2018r. poczet sztandarowy naszego oddziału uczestniczył w uroczystym nadaniu rondu w Rębiechowie imienia pisarza kaszubskiego, Augustyna Chrabkowskiego . 17.06.2018r. poczet sztandarowy wraz z delegacją naszego oddziału uczestniczył w uroczystościach związanych z działalnością 66 Kaszubskiego Pułku Piechoty im. Marszałka J. Piłsudzkiego, które odbyły się w Żukowie. W tym dniu została też odprawiona w kaplicy w Buszkowach "kaszubska" msza św. z udziałem młodzieży. 19.06.2018r. przeprowadziliśmy w Niepublicznym Przedszkolu "Wielka Przygoda" w Gdańsku "Dzień Kaszubski". 01.07.2018r. odprawiona była w kościele w Pręgowie tradycyjna  "kaszubska" msza św. oraz odbyło się spotkanie w "Naji Chëczy". 07.07.2018r. 50 osobowa grupa Kaszubów z naszej gminy pojechała autokarem na XX Światowy Zjazd Kaszubów do Luzina, natomiast 22.07.2018r. kilkunastoosobowa grupa naszych członków wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w wielkim odpuście w Sanktuarium Matki Bożej Sianowskiej - Królowej Kaszub. Jerzy Kreft.

 

https://photos.app.goo.gl/BpvmnIBXh1UhcJ9G3

.Podstawowe dane:

Kwiecień 2004r. - z inicjatywy P. Marka Wałdocha powstaje, Kolbudzki Klub ZK-P przy ZK-P o/Przywidz.

Luty 2005r. - zebranie założycielskie ZK-P o/ Kolbudy.

Luty 2006r. - poświęcenie sztandaru.

Maj 2006r. - z klubu działającego przy ZK-P o/ Kolbudy powstaje nowy Oddział ZK-P w Pruszczu Gd.

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Kolbudy
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.