Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Okres wiosenny w Kolbudach
Nie znaleziono zdjecia
Pomnik Ptachów

Wiosną główne działania naszego oddziału skierowane były do młodzieży. 03 III 2018 r. poczet sztandarowy, wraz z delegacją naszego oddziału, uczestniczył w święceniu sztandaru dla ZK-P o/Pruszcz Gdański. Dnia 23 III 2018r. młodzież ze szkoły w Kowalach odprawiła tradycyjną, II Młodzieżową Kaszubską Drogę Krzyżową w Pręgowie wzdłuż Drogi Krzyżowej p.w. Bp. K. Dominika. VII Główna Kaszubska Droga Krzyżowa odprawiona została w tym samym miejscu 16 III. Młodzież z Kolbud w związku z uczestnictwem w konkursie wyjechała autokarem na mecz siatkówki do "ERGO ARENY". Dużym wyzwaniem dla młodzież naszych szkół były przygotowania do kolejnych szczebli eliminacji, 47 konkursu 'Rodnô mòwa". Eliminacje szkolne 16 IV w szkołach. Eliminacje gminne- 20 IV w Kolbudach, natomiast eliminacje powiatowe 27 IV także w Kolbudach. Do finału w Chmielnie z naszej gminy awansowały dwie uczennice: Aleksandra Słowik z ZKPiG w Kolbudach w grupie VII+Gimnazjum, oraz w grupie IV-VI, Dagmara Meger ze SP w Pręgowie. Dn.18 III 2018r. dwa autokary – jeden z młodzieżą a drugi z dorosłymi oraz pocztem sztandarowym – pojechały na obchody Dnia Jedności Kaszubów do Kosakowa, także 19 III 2018r. poczet sztandarowy uczestniczył w obchodach Dnia Kaszubskiego w Gdańsku. We współpracy z ZKPiG w Kolbudach zostały przeprowadzone warsztaty dla młodzieży, np. malowania na szkle, czy wyrób kaszubskiej biżuterii. Obecnie rozpoczynamy we współpracy z ZKPiG w Kolbudach organizowanie  kaszubsko- młodzieżowego zespołu wokalno - tanecznego. Co z tego wyniknie i czy się uda? Musi!

tekst Jerzy Kreft.

 

https://photos.app.goo.gl/K5koq5bkKYhXGSsv9

.Podstawowe dane:

Kwiecień 2004r. - z inicjatywy P. Marka Wałdocha powstaje, Kolbudzki Klub ZK-P przy ZK-P o/Przywidz.

Luty 2005r. - zebranie założycielskie ZK-P o/ Kolbudy.

Luty 2006r. - poświęcenie sztandaru.

Maj 2006r. - z klubu działającego przy ZK-P o/ Kolbudy powstaje nowy Oddział ZK-P w Pruszczu Gd.

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Kolbudy
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.