Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Kaszubski przełom roku w Kolbudach
Nie znaleziono zdjecia
VII Powiatowy Stół Bożonarodzeniowy

Na przełomie roku 2017 i 2018 oddział ZK-P w Kolbudach wziął udział oraz organizował kilka imprez promujących kulturę i tradycje kaszubską. Między innymi, 09 XII 2017r. wzięliśmy po raz kolejny udział w konkursie: VII "Powiatowy Stół Bożonarodzeniowy", który odbył się w Trąbkach Wielkich. Zdobyliśmy w nim II-miejsce w kategorii „makowiec”. 13 XII uczniowie oraz dorośli z naszej gminy uczestniczyli w finale konkursu: "Mésterk Bëlnégò Czëtaniô" (Mistrz Kaszubskiego Czytania), organizowanego przez Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. W kategorii dorosłych wyróżnieni zostali nasi członkowie: Beata Richter i Wojciech Bieszk. Dnia 16 I 2018r. wraz z ZKPiG w Kolbudach i Wójtem Gminy Kolbudy przeprowadziliśmy II "Gminny Konkurs Kolęd Kaszubskich", połączony z rozśpiewanym i kolorowym "Orszakiem Noworocznym”, który przeszedł z placu przy ZKPiG w Kolbudach do "Sali Koncertowej". Nasze tradycyjne "Spotkanie Opłatkowo-Noworoczne" odbyło się
20 I 2018r. w sali OSP w Kolbudach. Uczestniczyli w nim członkowie, przyjaciele i sympatycy naszego oddziału ZK-P. W atmosferę wigilijną wprowadził  nas występ grupy uczniów ze szkoły w Kowalach, natomiast część noworoczną świetnie prowadził zespół "Amigo".  Jerzy Kreft.

https://photos.app.goo.gl/hRtwshkAX4TipeUV2

.Podstawowe dane:

Kwiecień 2004r. - z inicjatywy P. Marka Wałdocha powstaje, Kolbudzki Klub ZK-P przy ZK-P o/Przywidz.

Luty 2005r. - zebranie założycielskie ZK-P o/ Kolbudy.

Luty 2006r. - poświęcenie sztandaru.

Maj 2006r. - z klubu działającego przy ZK-P o/ Kolbudy powstaje nowy Oddział ZK-P w Pruszczu Gd.

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Kolbudy
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.