Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Kolejne spotkanie Kaszuby-Frankonia
Nie znaleziono zdjecia
Amber Fest

ZK-P o/Kolbudy intensywnie pracuje nad rozwojem współpracy partnerskiej między Kaszubami a Frankonią (Niemcy). Kolejne już spotkanie odbyło się dn. 09-09-2017r. przy okazji dorocznego Święta Piwa "Amber Fest"  w Gdańsku. Poza tym spotkaniem  oraz tradycyjnym już naszym udziałem w tej imprezie, we wrześniu w Kolbudach przeprowadziliśmy III "Kaszubskie Wieczory Filmowe z Muzyką i...”. „Wieczory" odbyły się 10-09-2017r w „Sali Koncertowej" i dn.17-09-2017r. w sali OSP w Kolbudach. W
trakcie "Wieczorów" zaprezentowano cztery filmy o tematyce kaszubskiej. Prelekcje na temat kultury i tradycji kaszubskiej wygłosił dr E. Pryczkowski. Całość uświetniły występy wokalno-muzyczne: duetu "TVO Band" z Gdańska oraz Idy Pobłockiej z Żukowa. Tekst: Jerzy Kreft.

 

https://photos.app.goo.gl/cgve2IZApBFWZGOH2

.Podstawowe dane:

Kwiecień 2004r. - z inicjatywy P. Marka Wałdocha powstaje, Kolbudzki Klub ZK-P przy ZK-P o/Przywidz.

Luty 2005r. - zebranie założycielskie ZK-P o/ Kolbudy.

Luty 2006r. - poświęcenie sztandaru.

Maj 2006r. - z klubu działającego przy ZK-P o/ Kolbudy powstaje nowy Oddział ZK-P w Pruszczu Gd.

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Kolbudy
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.