Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Promocja Kaszub we Frankonii
Nie znaleziono zdjecia
Kaszubsko-frankońska przyjaźń

W dniach od 14 do 18 lipca 2017 r. delegacja Kaszubów z ZK-P Kolbudy przebywała we Frankonii, na zaproszenie Stowarzyszenia Przyjaźni Niemiecko-Polskiej (DPPV) z Uffenheim. W dniu 15.07.2017 r. uczestniczyliśmy w odbywającym się w Uffenheim pierwszym "Festiwalu Organizacji Pozarządowych". Wystawiliśmy stoisko z rękodziełem kaszubskim - haftem, ceramiką, rogarstwem, tabaką oraz materiałami promocyjnymi. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta i okolic. Pozostałe dni upłynęły na zwiedzaniu Frankońskich atrakcji (winnice, zabytki i in.). Zwiedzanie w towarzystwie niemieckich przyjaciół kończyło się wieczornymi spotkaniami z przyjaciółmi i działaczami Stowarzyszenia, w trakcie których dyskutowano na temat rozwijania dalszej współpracy kaszubsko-frankońskiej w przyszłości. tekst-Jerzy Kreft

 

https://photos.app.goo.gl/4hMYcNp6vLIwre5w2

.Podstawowe dane:

Kwiecień 2004r. - z inicjatywy P. Marka Wałdocha powstaje, Kolbudzki Klub ZK-P przy ZK-P o/Przywidz.

Luty 2005r. - zebranie założycielskie ZK-P o/ Kolbudy.

Luty 2006r. - poświęcenie sztandaru.

Maj 2006r. - z klubu działającego przy ZK-P o/ Kolbudy powstaje nowy Oddział ZK-P w Pruszczu Gd.

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Kolbudy
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.