Do poprawnego działania strony wymagane jest włącznenie obsługi javascript. Zmień to w opcjach Twojej przeglądarki i odśwież stronę.
Kolbudy - kurs w stronę młodzieży
Nie znaleziono zdjecia
Kolbudy - kurs w stronę młodzieży

W kolbudzkim oddziale ZK-P zdecydowano o zintensyfikowaniu wysiłków zmierzających do zwiększenia zainteresowania młodzieży nie tylko nauką języka kaszubskiego, ale też wszelkimi innymi aspektami dotyczącymi świadomości kaszubskiej i wartości z niej płynącej. Koordynacją tych działań zajęła się Pani Beata Richter - wiceprezes ZK-P o/Kolbudy. Bardzo Dziękujemy! Kilka przykładów z ostatniego miesiąca, bo na wszystkie nie starczyłoby miejsca. Uczniowie z ZKPiG w Kolbudach wzięli udział w konkursie "Rodnô mòwa", XVIII Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Zygmunta Bukowskiego w Czerniewie, II Wojewódzkim Konkursie Czytelniczym, "Czy znasz tę baśń" w Częstkowie gm. Szemud, II Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Kaszubach w Borkowie gm.Żukowo. Autokar z młodzieżą pojechał na uroczystości 72 rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego Stutthof, gdzie składała ona kwiaty i współtworzyła poczet sztandarowy naszego oddziału. Odbył się autokarowy wyjazd młodzieży do Sianowa na uroczystość odsłonięcia pomnika Floriana Ceynowy. Na spotkaniu z uczniami ze szkoły im. Adama Mickiewicz z Sankt Petersbura w Rosji, którzy przyjechali do ZKPiG w Kolbudach w ramach projektu, którego koordynatorem jest członek Zarządu ZK-P o/Kolbudy, Pani Beata Woźniak, nasza młodzież zaprezentowała tańce kaszubskie. Odbyły się też spotkania zachęcające dzieci z przedszkola i zerówek do podjęcia nauki języka kaszubskiego, lecz tym razem tymi, którzy zachęcali do podjęcia nauki języka kaszubskiego nie byli dorośli ale młodzież już ucząca się języka kaszubskiego. Sądzę, że jest to dla dzieci bardziej przekonywujące.

 

https://goo.gl/photos/67ynvWR5SXPuNidVA

.Podstawowe dane:

Kwiecień 2004r. - z inicjatywy P. Marka Wałdocha powstaje, Kolbudzki Klub ZK-P przy ZK-P o/Przywidz.

Luty 2005r. - zebranie założycielskie ZK-P o/ Kolbudy.

Luty 2006r. - poświęcenie sztandaru.

Maj 2006r. - z klubu działającego przy ZK-P o/ Kolbudy powstaje nowy Oddział ZK-P w Pruszczu Gd.

© Copyright 2024 Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Kolbudy
Projekt graficzny: Iselin
Webmaster: Łukasz Makurat
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Kliknij na to powiadomienie, aby je zamknąć.